İsmet Taşdemir: “İki takımın çekilmesinden sonra ligin atmosferi çok daha farklılaştı”

Bodrumspor Teknik Direktörü İsmet Taşdemir, Yalıçiftlik Tesisleri’nde yaptığı konuşmada, “İki takımın çekilmesinden sonra ligin atmosferi çok daha farklılaştı. Maç oynamadan altı puan alacak olan takımlar var” dedi.

Spor Toto 1. Lig’in 26’ıncı haftasında sahasında Çaykur Rizespor ile karşılaşacak olan Bodrumspor’da teknik direktör İsmet Taşdemir, Yalıçiftlik Tesisleri’nde açıklamalarda bulundu.

Son maçta iyi oynadıklarını söyleyen Taşdemir, “70’inci dakikadan sonra oyuncularımızın temposu yavaş yavaş düşmeye başladı. Biz hamle yaptık, hamle diye düşündüğümüz oyuncularımızın çok fazla katkı vermemesiyle de alakalı. Onunla beraber biz sekiz günde üç maç oynadık. Erteleme maçımız Salı gününe kondu ve Salı, Pazar, Çarşamba olmak üzere maçlarımızı oynadık. Dolayısıyla ekibimiz hiç maç oynamadan bizi bekledi. Son 10 dakikadaki onların temposunun düşmemesinin sebeplerinden biri de oydu. Pazar günü bir daha maç oynayacağız, bazı oyuncularımızı korumak durumunda kaldık” ifadelerini kullandı.

“SAKATIMIZ OLURSA BİRAZ SIKINTI YAŞAYABİLİRİZ”

Sakat oyuncuları hakkında da bilgi veren Taşdemir, “Onunla beraber sakatlarımız var. Altay maçında Aminu ve Erkan sakatlandı, idmanda Orgil sakatlandı, Yekta zaten sakat. Aminu ve Erkan’dan faydalanamamak bizim işimize gelmedi. Maçı uzatma dakikalarında kaybetmek üzdü bizi. Öyle ya da böyle bitti, pazar günü çok daha önemli maçımız var. Lig ikiye bölündü. İlk 10 takım play-off mücadelesi, diğer takımlardan 5-6 tanesi düşmeme mücadelesi veriyor. İki takımın çekilmesinden sonra ligin atmosferi çok daha farklılaştı. Maç oynamadan altı puan alacak olan takımlar var. Bunlar ligin dengesini alt üst etti” diye konuştu.

10 takımın play-off şansı olduğunu belirten Taşdemir, “İçlerinde bizde varız: Bizim de şansımız var ama kalamama durumumuz var bu da bir gerçek. Kalabilmek için elimizde ne geliyorsa sonuna kadar yapmaya devam edeceğiz. Sakatlarımıza daha fazla bir sakat vermeden yolumuza gidebilirsek bunu başarabiliriz. Sakatımız olursa biraz sıkıntı yaşayabiliriz” açıklaması yaptı.

HAKAN ÖZMERT: “MANİSA MAÇI BİZİ BİRAZ ÜZDÜ”

Takımda bir aile ortamı olduğunu dile getiren yeni transfer Hakan Özmert, “Sezon başından beri takım başarılı bir sezon geçirdi. İyi bir konuma geldi. Son üç maçta iki mağlubiyet bir galibiyet aldık, kaybettiğimiz Manisa maçı bizi biraz üzdü. İyi bir takım var. Takım birlikteliği çok fazla ön planda dolayısıyla böyle bir takımda olduğum için mutluyum. Bu hafta Rize maçı var, kazanırız diye umut ediyorum” dedi.

Sakatlıklarından dolayı Erkan Değişmez, Aminu Umar, Dever Orgill, Yekta Kurtuluş ve yeni transfer Burak Öksüz’ün Rizespor maçında oynayamayacağı belirtildi.