“Her alanda önce ‘eşitlik’ diyoruz”

Muğla’daki belediyeler ve belediye başkanları tarafından 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla mesajlar yayınladı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ve belediye başkanları, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla mesajlar yayınladı.

“ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNE KARŞI OLMALIYIZ”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, yayınladığı mesajda, “Kadına Şiddete Hayır! Toplum olarak sevgiyi, hoşgörüyü, gülümsemeyi arttırmalı, şiddetin her türlüsüne karşı olmalıyız” dedi.

“MÜCADELE EDEN TÜM KADINLARI SELAMLIYORUZ”

25 Kasım dolayısıyla bir mesaj da Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’dan geldi. Karaca, “Kadınlar; haklarından, hayatlarından, İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmiyor. Canilerin rahatça gezdiği değil, kadınların ürkmeden yürüdüğü özgür yarınları inşa edeceğiz. Ülkenin dört bir yanında özgürlüğü ve toplumsal cinsiyet eşitliği için mücadele eden tüm kadınları selamlıyoruz” ifadelerini kullandı.

“ŞİDDETİN BAHANESİ, AMASI, FAKATI OLMAZ”

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ise, son 11 ayda 353 kadının katledildiğine vurgu yaparak, “Şiddetin bahanesi, aması, fakatı olmaz. Kadına yönelik her türlü şiddetin karşısında, kadınların mücadelesinin yanındayız” dedi.

“KATLEDİLEN TÜM KADINLARI SAYGIYLA ANIYORUM”

Milas Belediye Başkanı Av. Muhammet Tokat yayınladığı 25 Kasım mesajında, “Bugün 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde katledilen tüm kadınları saygıyla anıyorum. Kadına yönelik her türlü şiddetin son bulduğu, kadın haklarının korunup geliştirildiği bir toplumu hep birlikte inşa etmek zorundayız” ifadelerine yer verdi.

“TÜM KADINLARIN YANINDAYIZ”

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş kadına yönelik her türlü şiddetin karşısında olduklarını belirterek, “Kadına karşı yapılan her türlü şiddetin karşısında, tüm kadınların yanındayız” ifadelerini kullandı.

“HER ALANDA ÖNCE ‘EŞİTLİK’ DİYORUZ”

Datça Belediyesi’nin sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada ise, “Güldünya Tören’den Özgecan Aslan’a, Münevver Karabulut’tan Şule Çet’e kaybettiğimiz binlerce kadını saygıyla anıyor; kadınların ‘ölürken yazılan bir tarih’in parçası olmaması için her alanda önce ‘eşitlik’ diyoruz” denildi.

“MÜCADELEYE DEVAM EDİYORUZ”

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ün 25 Kasım dolayısıyla yayınladığı mesaj şu şekilde:

“25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’nde Kadına yönelik her türlü şiddeti kınıyor, şiddetin tamamen ortadan kalktığı daha güzel bir dünya diliyor ve mücadeleye devam ediyoruz.”

“KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR”

Ortaca Belediyesi de diğer ilçe belediyeleri gibi 25 Kasım dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Belediye’nin sosyale medya hesabından yayınlanan mesajda, “Kadına şiddet insanlığa ihanettir” denildi.