Hazine arazisindeki hafriyat çalışmasına 18 bin lira ceza

Muğla’nın Bodrum ilçesinde zabıta ekipleri Hazine arazisindeki kaçak hafriyat çalışmasını durdurarak sorumlu kişiye 18 bin lira ceza kesti.

Muğla’nın Bodrum ilçesinde Dereköy Mahallesi Kavakderesi mevkisinde, zabıta müdürlüğüne bağlı ekipler devriye sırasında Hazine arazisinde hafriyat depolanarak yol açım çalışması yapıldığını tespit etti.

Bodrum Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre izinsiz olduğu belirlenen çalışma ekipler tarafından durdurularak ilgili kuruma gönderilmek üzere tutanak düzenledi.

18 BİN LİRA CEZA KESİLDİ

Yapılan açıklamada izinsiz yol açma çalışması yapan kişiye de ilgili maddeden 18 bin lira cezai işlem uyguladığı belirtildi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum’u ve doğal bitki örtüsünü korumak için göreve geldiği günden bu yana ekiplerle mücadeleyi sürdürdüklerini, izinsiz yapılan ve ilçenin florasını bozan her türlü çalışmanın belediye olarak karşısında olduklarını vurguladı.

Geçtiğimiz günlerde Küçükbük Koyunda bir inşaat firması tarafından denize doldurulan kaçak hafriyatın temizleme çalışmasının da ilgili firma tarafından sürdürüldüğü bildirildi.