Hatay Arsuz Dostluk Kenti’ne 50 çadır daha eklendi

Bodrum Belediyesi tarafından kurulan Hatay Arsuz Dostluk Kenti’ne 50 çadır ve altı konteyner eklenmesiyle toplam 127 çadır ve 35 konteyner, depremzedelerin hizmetine sunulmuş oldu.

Hatay’ın Arsuz ilçesinde barınma kapasitesi artırma çalışmaları devam ediyor. Bodrum Belediyesi tarafından kurulan Hatay Arsuz Dostluk Kenti’ne 50 çadır ve altı konteyner eklendi. Böylece toplam 127 çadır ve 35 konteynerde 642 depremzedenin, Bodrum’dan giden ekibin koordinesinde barınmaya başladığı bildirildi.

Hatay Arsuz Dostluk Kenti’nde barınma dışında günde üç öğün yemek, altı mobil mutfak, 12 tuvalet, dört duş, iki sınıftan oluşan kreş ve bir eczanenin depremzedelere hizmet verdiği açıklandı.

Toplam 20 bin metrekarelik bir alanda 25 aracın da depremzedelerin hizmetinde bekletildiği belirtildi. 58 personelle birlikte bir doktor ve bir veterinerin de bölgede görev yaptığı dile getirildi.

Ayrıca idari kadronun, personelin barınması ve acil toplantıların yapılabilmesi amacıyla 12 konteyner ve dört çadırın da bölge halkına hizmet eden kadro için hazırlandığı bildirildi.

Gönüllü animasyon ekibi kurulan mobil kreşte depremzede çocuklara eğlenceli etkinlikler düzenlerken, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı dört psikolog ve bir okul öncesi öğretmenin de etkinliklere eşlik ettiği açıklandı.