“Halime Şaman ve Marmarisli dostlarımız yalnız değildir”

MUÇEP, Muğla’nın Marmaris ilçesinde yapılması planlanan “Marmaris Kızılbük Resort Otel ve Devremülk” projesi ve MUÇEP Marmaris Sözcüsü Halime Şaman’a açılan karşı dava ile ilgili açıklama yaptı.

Muğla Çevre Platformu, Sinpaş GYO ve Kızılbük GYO tarafından Muğla’nın Marmaris ilçesinde yer alan Kızılbük’te yapılmak istenen “Marmaris Kızılbük Resort Otel ve Devremülk” projesi ve Marmaris Kent Konseyi’nin, Marmaris MUÇEP Meclisinin ve Marmarisli yurttaşların Eylül’de açtığı dava hakkında açıklama yaptı.

Ayrıca şirket tarafından MUÇEP Marmaris Sözcüsü Halime Şaman’a karşı açılan ve tazminat talebi de içeren haksız rekabet davası için de dayanışma çağrısında bulunuldu. 30 Kasım Salı günü saat 15.10’da Çağlayan Adliyesi 5. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülecek davaya karşı “Hep birlikte ses çıkarmaya çağırıyoruz” denildi.

“KARARIN İVEDİLİKLE İPTALİ ZORUNLUDUR”

MUÇEP’ten yapılan açıklamada, “Sinpaş GYO ve Kızılbük GYO’nun Marmaris’in en güzel koylarından biri olan Kızılbük’teki otel inşaatı ve devre mülkler, alış-veriş merkezi, villalar, spa, yat limanı yaparak doğayı, ortak yaşam alanlarımızı adeta talan ederek işgal etmesine, yağmalamasına itiraz ediyoruz. Muğla Valiliği’nin “ÇED gerekli değildir” kararını kabul edilemez buluyoruz. Bu kararın ivedilikle iptali zorunludur” ifadelerine yer verildi.

“HAKLI DAVALARINDA MARMARİSLİLERİN YANINDAYIZ, BİRLİKTEYİZ”

Açıklamada, Halime Şaman’a açılan karşı davaya da değinilerek, “Bileşenlerimizden Marmaris Kent Konseyinin, Marmaris MUÇEP Meclisimizin ve Marmarisli yurttaşların Eylül başında açmış olduğu davayı destekliyoruz. Şirket tarafından MUÇEP Marmaris Sözcümüz Halime Şaman’a karşı açılan ve tazminat talebi de içeren haksız rekabet davasını ifade özgürlüğüne karşı yapılmış bir saldırı sayıyoruz. Bu tür davaların yaşam savunucularının itirazlarını engellemek, mücadelemizin önünü kesmek için yapıldığını biliyoruz. Haklı davalarında Marmarislilerin yanındayız, birlikteyiz” ifadeleri kullanıldı.

“HALİME ŞAMAN VE MARMARİSLİ DOSTLARIMIZ YALNIZ DEĞİLDİR”

İstanbul’da görülecek davanın duruşmasına da katılım çağrısı yapılan açıklamada, “30.11.2021 tarihinde saat 15.10’da Çağlayan’da 5. Asliye Ticaret Mahkemesinde Sinpaş’ın haksız tazminat talebine karşı hep birlikte ses çıkarmaya çağırıyoruz. Yaşam savunucusu Halime Şaman ve Marmarisli dostlarımız yalnız değildir” denildi.