Gürün’ün dolar açıklaması AK Parti ve CHP’yi karşı karşıya getirdi

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün yaptığı dolar açıklaması, AK Parti ve CHP il başkanlarının polemiğine dönüştü.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, dolar kurundaki yükseliş sebebiyle sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Gürün açıklamasında, “Kur artışı nedeniyle Büyükşehir Belediyemizin kaybı 1 milyar 80 milyon TL. Bu parayla şehrimize 1.000 kilometre sıcak asfalt, 18 atık su arıtma tesisi veya 1.800 km içme suyu hattı yapabilirdik” dedi.

“ŞU BİZDEKİ ŞANSA BAKIN HELE”

Gürün’ün açıklamasına yine sosyal medya üzerinden yanıt veren AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, “Kur artışı olmadan geçirdiğiniz 30 yılda kaç atıksu arıtma tesisi, kaç bin km sıcak asfalt ya da kaç km içme suyu hattı yaptınız? Yani tam bu hizmetleri yapacaktınız ki kur artışı gerçekleşti, öyle mi? Şu bizdeki şansa bakın hele” ifadeleriyle Gürün’ün açıklamasını tiye aldı.

“MUĞLA’YA EN ÇOK YATIRIM YAPAN KURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ”

CHP’den Mete’ye yanıt ise gecikmedi. CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, “Sayın Kadem Mete, 8 senede 2 milyar 679 milyon TL ile Muğla’ya en çok yatırım yapan kurumun Muğla Büyükşehir Belediyesi olduğunu hatırlatmaktan mutluluk duyarız” ifadeleriyle yanıt verdi.

“BİZİM DE ŞANSSIZLIĞIMIZ KARIŞIMIZDAKİLERİN KONULARI ANLAMAKTA PROBLEM YAŞAMASI”

Zeybekoğlu, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Başkan Osman Gürün’ün bahsettiği konuda yapamadıklarını değil, kur artışından dolayı bir çırpıda kaybolanları aslında nelerin yapılabileceğini anlatmak istemiş ama bizim de şanssızlığımız karışımızdakilerin konuları anlamakta problem yaşaması.”