Gürün’den su baskınları açıklaması: “Teyakkuz halindeyiz”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Muğla’da son dönemlerde yaşanan yoğun yağışlar sebebiyle oluşabilecek sel ve su baskınlarına karşı teyakkuzda olduklarını açıkladı.

Muğla’da son günlerde etkili olan sağanak yağış ve fırtınalarla ilgili Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün açıklamalarda bulundu. Gürün, hava olaylarından kaynaklanan olumsuzluklara karşı teyakkuzda olduklarını ifade ederek, “Muğla’mızda yaşanan yoğun yağışlardan hiçbir vatandaşımızın olumsuz etkilenmemesi için tüm ekiplerimiz ile teyakkuz halindeyiz. Bu süreçten olumsuz etkilenen bölgelerde ekiplerimiz çalışmalarına devam ediyor” dedi.

“İHTİYAÇ DUYULAN YERLERE ANINDA MÜDAHALE EDİLMİŞTİR”

Hava olaylarının yarattığı olumsuzluklardan etkilenen yurttaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Gürün, “Kentimizde yaşanan yoğun yağmur yağışları sonucunda Büyükşehir Belediyemiz ve diğer kurumlarımızca alınan önlemler neticesinde ciddi hasarlarla karşılaşılmamıştır. Ekiplerimiz tarafından ihtiyaç duyulan yerlere anında müdahale edilmiştir. Büyükşehir Belediyemizin 335 personel, 122 araç ile katıldığı çalışmalara ilçe belediye ve AFAD ekipleri de katılmıştır. Biz birlikte yangınların, salgınların üstesinden geldik, bunun da en az hasarla atlatılması için çalışmaya devam edeceğiz. Yoğun yağışlardan etkilenen tüm hemşerilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” ifadelerini kullandı.