Gürün’den Datça’ya ziyaret

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Datça Belediyesi ve Kavakdibi Demokrasi evine ziyaret gerçekleştirdi. Gürün, ardından Datçalı muhtarlarla bir araya geldi.  

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Datça ilçesinde bir dizi ziyarette bulundu. İlk olarak Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar’ı, ardından Datça Kavakdibi Demokrasi Evi’ni ziyaret etti. Başkan Gürün, esnaf gezisiyle temaslarını devam etti. Gürün, daha sonra kadınların üretime daha aktif katılımlarını sağlamak ve hayvancılığın gelişmesine katkı sunmak için hayata geçirdikleri Kıl Keçisi projesi için Datçalı Kadın üreticilerle buluştu. Gürün, program kapsamında keçi desteklemesine hak kazanan kadınlarla sohbet ederken organizasyonun ardından keçiler üretici kadınlara dağıtıldı. 

GÜRÜN, DATÇA KAVAKDİBİ DEMOKRASİ EVİ’NE ZİYARETTE BULUNDU

Osman Gürün, esnaf ziyaretlerinin ardından, beraberindeki Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar ve CHP Datça İlçe Başkanı Aytaç Kurt ile birlikte Kavakdibi Demokrasi Evi’ne ziyaret gerçekleştirdi. Datça Belediyesi tarafından demokrasi evine dönüştürülen eski cezaevini ziyaret etti. Gürün, Demokrasi Evi’nde çalışan Otizmli genç Ozan ile bir süre sohbet etti.

DATÇALI MUHTARLAR İLE BİR ARAYA GELDİ 

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Datça ilçesindeki ziyaretleri kapsamında Datçalı muhtarlar ile bir araya geldi. Datçalı muhtarların yoğun katılım sağladığı toplantıya Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar ve CHP Datça İlçe Başkanı Aytaç Kurt’ta katıldı. Datça ilçesinde yapılan hizmetler ile ilgili bilgiler verilirken, ilerleyen süreçte yapılacak hizmetler ve büyük projeler hakkında muhtarlar ile fikir alışverişinde bulunuldu. Muhtarlar kendi mahallelerinde yapılmasını istedikleri çalışmalar hakkında da ilgili daire başkanları ile görüşerek taleplerini ilettiler. 

BAŞKAN GÜRÜN; “MUHTARLARIMIZ İLE HER KONUDA FİKİR ALIŞVERİŞİ YAPMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Vatandaşlara hizmet noktasında en önemli destek ve işbirliğini muhtarlarla gerçekleştirdiklerini belirten Osman Gürün, Muğla’ya uyum içinde hizmet ettiklerini söyledi. Başkan Gürün, “Datça ziyaretlerimiz kapsamında ilçemizde görev yapan muhtarlarımız ile bir araya geldik. Vatandaşlarımız ile aramızdaki en önemli köprü olan muhtarlarımıza Datça’da yaptığımız altyapı, sağlık, tarım, ulaşım ve imar gibi hizmetler hakkında bilgi verdik. Ayrıca ilerleyen süreçte Datça’da yapacağımız hizmetler ve projeler ile ilgili fikir alışverişinde bulunduk. Büyükşehir Belediyesi olarak 13 ilçe 569 mahallede görev yapan muhtarlarımızla her konuda fikir alışverişi yapıyor, onlar için kurduğumuz muhtarlar masamızla da 24 saat yanlarında oluyoruz. Vatandaşlarımıza hizmet için şehrimizdeki tüm paydaşlarla birlikte çalışıyoruz” dedi.