Gürün Ula’da üstyapı çalışmalarını inceledi

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Ula’da yeni yapılan alt ve üst yapı yatırımlarını yerinde inceledi ve bilgi aldı.

Muğla’nın Ula ilçesinde, Büyükşehir Belediyesi ve diğer yatırımcı kuruluşlar (MUSKİ, Akmercan, AYDEM, Telekom) tarafından yürütülen alt ve üst yapı çalışmalarında sona gelindi. Başkan Gürün çalışmaları yerinde inceleyip bilgi aldı.Proje kapsamında Ula’ya Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 52 Milyon 650 Bin TL diğer yatırımcı kuruluşlar tarafından da 13 Milyon 950 bin TL olmak üzere toplamda 66 Milyon 600 bin TL yatırım yapıldı.

Gürün’e yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür eden Ayazkıyı Mahalle Muhtarı Raşit Göçmen, “Mahallemize yaptığınız çalışmalar ile mahallemizin çehresi değişti. Ula’ya ve mahalleme yaptığınız hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Muhtar Göçmen’e nazik düşüncesinden dolayı teşekkür eden Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, daha sonra çalışmalar hakkında da ekiplerden bilgi aldı. Çalışmalar kapsamında tüm durak ve cep otoparklarının imalatı tamamlanırken; bisiklet yolu beton dökümünde son 150 metre, kent meydanda devam eden yer döşemelerinde son 230 metre, kaldırım döşemelerinde ise son 230 metrelik kısımların kaldığı öğrenildi.

Bütün alt yapı imalatları tamamlanırken AYDEM firması elektrik direklerinin sökümünü en kısa sürede yaparak hava şartlarına göre yolun araç trafiğine açılması planlandığı açıklandı.