Gürün: “Muğla’yı can dostlarımızla paylaşıyoruz”

Muğla Geçici Hayvan Bakımevi’nde tedavi gören hayvan sayısı 26 bin 529’a, sahiplendirilen hayvan sayısı ise 2 bin 640’a ulaştı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 2018 yılında 37 bin 349 metrekare alan üzerine kurulan ve 3 Milyon 715 bin TL yatırımla hizmete sunulan Geçici Hayvan Bakımevi’nde tedavi gören hayvan sayısı 26 bin 529’a, sahiplendirilen hayvan sayısı ise 2 bin 640’a ulaştı.

26 BİN 529 BİN HAYVAN TEDAVİ GÖRDÜ

Yılda ortalama 4 bin 600 kişinin ziyaret ettiği bakımevi, açıldığı günden bu yana 2 bin 640 hayvanı sahiplendirdi. 2021 yılında 1416 köpek, 1686 kedi olmak üzere toplam 3102 hayvan kısırlaştırıldı ve 7 bin 628 tıbbi müdahale gerçekleştirildi. Toplamda ise 26 bin 529 bin hayvan tedavi gördü.

“ÜZERİMİZE DÜŞEN GÖREVLERİ EN İYİ ŞEKİLDE YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Muğla’yı can dostlarla birlikte paylaştıklarını ve hayvanların her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için çalıştıklarını ifade ederek, “Büyükşehir Belediyesi olarak kurduğumuz tesiste tıbbi ve cerrahi müdahaleler yapılıp hayvanlarımızın sağlığına kavuşmalarını sağlıyoruz. Ekibimiz de alanında oldukça uzman kişilerden oluşuyor ve ülkemizin farklı birçok şehrinden tedavi için hayvanlarımız barınağımıza getiriliyor. Biz can dostlarımızın barınakta en iyi şekilde ağırlanıp gereken tedavilerin yapılması ve doğal yaşama sorunsuz olarak geri bırakılması için çalışıyoruz. Sevgi ve hoşgörü kenti olan Muğla’mızda sadece insanlara karşı değil tüm canlılara karşı bu tutumun olması inancındayız. Bu nedenle biz de üzerimize düşen görevleri en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’NİN EN KAPSAMLI BAKIMEVLERİN BİRİ OLARAK DİKKAT ÇEKİYOR”

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden Geçici Hayvan Bakımevi ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“2 bin 861 metrekare kapalı alanı ve 8 bin 761 metrekare de doğal yaşam alanı bulunan barınak Türkiye’nin en kapsamlı bakımevlerin biri olarak dikkat çekiyor. Bakımevinde 160 hayvan besleme odağı bulunurken, hayvanların kısırlaştırma işlemlerinin yanı sıra, ücretsiz tedavi, sinir ve kemik hastalıklarına dair cerrahi müdahale ve gerekli tüm bakımları da yapılıyor. Günde ortalama 35 ile 40 sahipsiz hayvanın tedavi ya da kısırlaştırma amacıyla getirildiği bakımevinde 4 veteriner hekim, 1 Veteriner Sağlık Teknisyeni ve 12 uzman hayvan bakıcısının görev yapıyor. Alanında uzman hekimlerin yaptığı 743 cerrahi müdahalenin başarılı bulunması nedeniyle Muğla’nın yanı sıra çevre illerden 16 sokak hayvanı da tedavi amacıyla Muğla’ya Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevine getirildi.”

One thought on “Gürün: “Muğla’yı can dostlarımızla paylaşıyoruz”

Comments are closed.