Gürün: Fethiye’de altyapı çalışmaları devam ediyor

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Muğla’nın Fethiye ilçesinde altyapı çalışmalarının hızla devam ettiğini söyledi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Hisarönü-Ovacık Mahallesi’nde süren kanalizasyon projesinin yüzde 71’inin Fethiye Atıksu Arıtma Tesisi kapasite artış çalışmalarının yüzde 32’sinin tamamlandığını ifade etti.

KANALİZASYON ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Fethiye Hisarönü-Ovacık Mahallesi’nde 62 milyon TL yatırımla yapımına başlanan 121 kilometrelik kanalizasyon hattı çalışmaları devam ederken; bölgede 97 kilometre kanalizasyon, 2028 adet muayene bacası, 1693 adet parsel bacası yapımı tamamlandı. Çalışmalar sırasında bozulan yollarda da 69 bin metrekare tamirat yapıldı. 

ARITMA TESİSİNİN TAMAMLANMA ORANI YÜZDE 32

Fethiye’de yer alan “Atıksu Arıtma Tesisi Kapasite Artış Projesi” kapsamında tesisin inşaat işlerinin yüzde 75’ini tamamlanırken projenin genel tamamlanma oranı da yüzde 32’ye yükseldi.

“DOĞAYI KORUYAN VE GELİŞTİREN PROJELERİMİZE DEVAM EDECEĞİZ”

Fethiye’nin yeşiliyle, mavisiyle eşsiz bölgelerden biri olduğunu ve bu doğal güzelliği korumak için ellerinden gelen tüm hizmeti yapacaklarını söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “Muğla’mız eşsiz bir doğaya ve güzelliğe sahip. Bizim en önemli felsefemiz bu güzellikleri korumak ve geliştirerek gelecek nesillere aktarmak. Bu kapsamda doğanın en önemli sorunlarından biri olan atıksu bertarafı konusunda çok önemli çalışmalar yapıyoruz. Şu anda Bodrum ve Fethiye ilçelerimizde büyük altyapı yatırımlarının yapımına devam ediyoruz. Fethiye ilçemizdeki kanalizasyon ve atıksu arıtma tesisi projemizi tamamlamaya yaklaştık. Bu projelerin sona ermesinin ardından hızlıca işletmeye alacağız ve vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Bölgedeki atıksu sorunun ortadan kaldırarak doğayı koruyan ve geliştiren projelerimize devam edeceğiz” şeklinde konuştu.