Gönüllü üniversite öğrencileri, gündüz bakımevi öğrencilerine çeşitli alanlarda eğitimler veriyor

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde öğrenim hayatına devam eden öğrenciler, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Gündüz Bakımevi öğrencilerine çeşitli alanlarda eğitimler veriyor.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Gündüz Bakımevi öğrencileri, MSKÜ’de eğitim haytını devam ettiren üniversite öğrencilerinden çeşitli branşlarda eğitimler alıyor.

Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği öğrencilerinin, 5 yaş grubu öğrencilere verdiği İngilizce dersleri sayesinde minik öğrenciler, hem yabancı dil öğreniyor hem de yabancı dil öğrenmeye karşı olumlu bir tutum geliştiriyor. Ayrıca, eğitim veren üniversite öğrencileri de öğretmenlik deneyimi kazanıyor.

Eğitim Fakültesi ile Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı işbirliği ile gündüz bakımevi öğrencileri için düzenlenen masal okuma etkinliğinde ise okul öncesi çocuklara masal anlatılıyor. Bununla birlikte, somut materyaller ve canlandırma yoluyla masalın ana temasına uygun çeşitli etkinlikler gerçekleştiriliyor.

Spor Bilimleri Fakültesi’nin de gündüz bakımevi çocukları için düzenlediği “Hareketle Eğlen” etkinliğinde; müzik eşliğinde yapılan jimnastik hareketleri ile çocukların büyük kas gruplarının ve koordinasyon özelliklerinin gelişiminin yanı sıra duygusal gelişimine katkı sağlanması amaçlanıyor. Etkinliğin duygusal gelişim takibini ise Eğitim Fakültesi üstleniyor.