Gönüllü öğretmenlerden depremzede öğrencilere LGS desteği

Gönüllü Ders platformu, yedi ve sekizinci sınıf depremzede öğrencilere, LGS sınavında gönüllü öğretmenler tarafından online eğitim desteği sunacağını açıkladı.

Gönüllü Ders platformu, yedi ve sekizinci sınıf depremzede öğrencilere, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında gönüllü öğretmenler tarafından online eğitim desteği sunacağını bildirdi.

Platform tarafından bir açıklama yapılarak, “Seçilen öğretmenlerimiz ve başvuran tüm öğrencilerimizle Şubat ayı bitmeden iletişme geçeceğiz. Şu anda bu operasyonun hakkını vermek ve her çocuğu doğru online sınıfa yerleştirmek için başvurularımızı bir süreliğine kapatıyoruz. Programımızı oluşturup derslerimize başladıktan sonra imkanımız el verirse yeniden başvuru almayı umut ediyoruz” denildi.

Başvuran öğrencilerden hiçbir maddi destek beklenmediğini açıklayan platform, “Eğitim öğretim sürecimiz mart ayının ilk haftası başlayacaktır. Şubat ayı sonuna dek başvuruları alıp sonrasında program hazırlamak üzere öğretmen gönüllülerimiz ve öğrencilerimizle irtibata geçeceğiz” ifadelerini kullandı.

Gönüllü Ders platformuna ulaşmak için buraya tıklayın