Gaziantepli depremzede, ikiz bebeğini Fethiye’de dünyaya getirdi

Kahramanmaraş merkezli ve 11 ili etkileyen depremlerin ardından Gaziantep’in Şahinbey ilçesindeki evinden ayrılan Esra Karakuzular, Muğla’nın Fethiye ilçesinde doğum yaptı.

Gaziantep’in Şahinbey ilçesindeki evleri hasar gören 34 yaşındaki Ahmet Karakuzular, depremin ardından birkaç gün kentte kalan eşi Esra Karakuzular, çocuğu ve diğer yakınlarını Muğla’nın Fethiye ilçesindeki akrabalarının yanına gönderdi.

Esra Karakuzular, Fethiye’deki özel bir hastanede “Doğuhan” ve “Batıhan” adını verdikleri bebekleri dünyaya getirdi.

Ahmet Karakuzular, eşi ve ailesini Fethiye’ye yolladıktan sonra bölgede depremzedelere yardım etmeye devam ettiğini, dün (21 Şubat 2023) Fethiye’ye geldiğini anlattı.

“DEPREM NEDENİYLE HER ŞEY HASAR GÖRDÜ”

Fethiye’ye geldikten bir saat sonra çocuklarının doğduğunu belirten Karakuzular, “Herkes çok yardımcı oldu. Allah razı olsun. Depremin ardından doğudan batıya geldik. Bunun için çocuklarımıza Doğuhan ve Batıhan isimlerini verdik” ifadelerini kullandı.

Doğumuna az bir süre kala deprem felaketini yaşadıklarını söyleyen ve Gaziantep’te sarsıntılar devam ettiği için dönmediklerini dile getiren Esra Karakuzular, “Deprem nedeniyle her şey hasar gördü. Çocuklarımı burada kucağıma almak nasip oldu” diye konuştu.

Fethiye Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman ile eşi, annenin hastaneden taburcu edilmesinin ardından aileyi ziyaret ederek, bebeklere altın taktı.