Figen Çoban’ın şüpheli ölümüne ilişkin dört kişi gözaltına alındı

Muğla’nın Yatağan ilçesinde 21 Ocak’ta yanarak hayatını kaybeden Figen Çoban’ın ölümünün şüpheli bulunması üzerine devam ettirilen soruşturma kapsamında, Çoban’ın eşi olan erkek dahil olmak üzere dört kişi gözaltına alındı.

Muğla’nın Yatağan ilçesi Yeşilbağcılar Mahallesi Dağdibi mevkisinde, 40 yaşındaki Figen Çoban 21 Ocak 2023 tarihinde evinde yanarak hayatını kaybetmişti. Üç çocuk annesi Çoban’ın üzerine benzin dökerek kendisini yaktığı iddia edilmişti.

Yatağan Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla jandarma ekipleri tarafından başlatılan soruşturma kapsamında; Figen Çoban’ın evli olduğu erkek M.Ç. ile M.Ç’nin erkek kardeşi S.Ç. gözaltına alınmış fakat 22 Ocak’ta adliyeye sevk edilmelerinin ardından, yurt dışına çıkış yasağı koyularak adli kontrol şartı ile serbest bırakılmışlardı.

Jandarmanın yaptığı araştırma sonucunda, Figen Çoban’ın önceki günlerde kendisine gelen bir mesaj nedeniyle eşi M.Ç ile tartıştığı öğrenilirken, bu gelişme üzerine cinayet şüphesiyle soruşturma başlatıldı.

Yatağan İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin olayla ilgili olarak sürdürdüğü soruşturma kapsamında Figen Çoban’ın eşi olan erkek dahil olmak üzere dört kişi gözaltına alındı.