“Fethiyespor ile Fethiye Belediyesi arasında herhangi bir itilaf yoktur”

Fethiyespor, geçtiğimiz günlerde basında yer alan Fethiyespor’un idari binası, fitnes salonu ve havuzunun yapı kullanım belgesinin iptal edilmesi ile ilgili haber hakkında açıklama yaptı.

Fethiyespor, geçtiğimiz günlerde basında “Başkan Karaca’dan, Fethiyespor’a 3 kurşun” başlığıyla yer alan Fethiyespor’un idari binası, fitnes salonu ve havuzunun yapı kullanım belgesinin iptal edilmesi ile ilgi haber hakkında açıklama yaptı.

“KARACA’NIN SPORSEVERLİĞİ TÜM FETHİYELİLERİN MALUMUDUR”

Fethiyespor’un internet sitesinde yer alan açıklamada, “Bazı yerel basın organlarınca ‘Başkan Karaca’dan Fethiyespor’a üç kurşun’ başlığı altında kulübümüzle Fethiye Belediyesi arasında herhangi bir itilaf varmış gibi niyeti ve amacı belli odaklara hizmet eden malum kişilerce kaleme alınmış haber tarafımızca da tespit edilmiştir. Kulübümüz ile Fethiye Belediyesi arasında herhangi bir itilaf olmadığı gibi, Belediye Başkanı’mız Sayın Alim Karaca’nın sporseverliği ve destekleri sadece bizim değil tüm Fethiyelilerin malumudur” denildi.

“BELEDİYE GEREKEN YASAL İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİRMİŞTİR”

Açıklamanın devamında, “Bu beceriksiz algı metodunu uygulama gayreti içinde olan art niyetli şahısların ima etmeye çalıştıkları ve Fethiye Belediyesi’nin yasal görevini ifa ettiği konuya da açıklık getirmek gerekmektedir. Kulübümüzün ismini taşıyan stadyum yakınında olağanüstü ihtiyaç duyduğumuz ilave yapı inşası bir Fethiyespor düşmanı şahıs tarafından CİMER’e şikayet edilmiştir. Bu şikayetin belediyemize intikali dolayısıyla Fethiye Belediyesi gereken yasal işlemi gerçekleştirmiştir” ifadeleri kullanıldı.

“ALİM KARACA İLE HİÇBİR SORUNUMUZUN OLMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR”

Alim Karaca ile hiçbir sorunun olmadığı vurgulanan açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti hiç kuşkusuz kanun ve yönetmeliklerle yönetilmektedir. Olaydan Yönetim Kurulu’muz haberdardır ve Fethiye Belediyesi, özellikle de Belediye Başkanımız Alim Karaca ile hiçbir sorunumuzun olması mümkün değildir. Fethiyespor sevdalılarımız amaçlı ve kötü niyetli provokatörleri algılayacak ve lanetleyecek kadar olgunluğa sahiptir. Bu acemi oyuncuların oyununa asla gelinmeyecektir” denildi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULACAK

Açıklamanın sonunda Fethiyespor’un suç duyurusunda bulunacağı belirtilerek, “Şampiyonluğa giderken kulübümüze maddi ve manevi zarar veren bu şahıslar hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı ve gerekli yasal işlemleri derhal başlatacağımızı ve bu çirkinliklere asla izin vermeyeceğimizi herkes bilmelidir” ifadelerine yer verildi.