Fethiye’nin bazı bölgelerindeki su sorunu giderildi

Fethiye İncirköy, Kızılbel ve Koruköy mahallelerinin üst kotlarında suyun yetersiz kalması nedeniyle yaşanan sorun, MUSKİ ekipleri tarafından giderildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü ekiplerinin, Fethiye’ye bağlı Söğütlüdere Mahallesi’nde yaptığı çalışmalar neticesinde; İncirköy, Kızılbel ve Koruköy mahallelerine günde 622 ton ek su kaynağı sağlayarak günlük su miktarını 1555 tona yükseltti.

Fethiye Kızılbel, İncirköy ve Koruköy Mahallelerinin üst kotlarında suyun yetersiz kalması nedeniyle, Söğütlüdere Mahallesi’nde yapılan çalışmada; bölgeye su sağlayan ana isale hattındaki patlak giderilirken, mevcutta bulunan 933 ton suya, 622 ton ek su kaynağı sağlanarak toplam günlük su miktarı 1555 tona çıkartıldı.

MUHTARLARDAN TEŞEKKÜR PAYLAŞIMI

Su sorununun giderildiği mahallelerin muhtarları sosyal medya üzerinden yapılan çalışmalar için teşekkür etti.

İncirköy Mahallesi Muhtarı Orhan Orhon tarafından yapılan paylaşımda, “İncirköy Mahalle Muhtarlığı olarak başta Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Osman Gürün, MUSKİ Genel Müdürü Sayın Baki Ülgen, bölge müdürü ve bizzat işi yapan ekibe mahallem adına teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Kızılbel Mahallesi Muhtarı Ferhat Gavcar ise, “Suyun miktarını arttırmak için yapılan çalışmada görevli olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim” paylaşımında bulunurken, Koruköy Mahallesi Muhtarı Nurettin Göztepe, “Çaresizliğe çare üretmek için Kızılbel, İncirköy ve Koruköy mahallelerimizdeki su sıkıntısını gidermek için MUSKİ çalışanları ile beraber Söğütlüdere’deyiz. Teşekkürler Büyükşehir Belediyesi” ifadeleriyle teşekkürlerini iletti.