Fethiye’deki kanalizasyon hatlarının 88 kilometresi tamamlandı

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Fethiye’de yapımına devam edilen Hisarönü-Ovacık kanalizasyon hattının 88 kilometresinin tamamlandığını ifade etti.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Fethiye’de yapımına devam edilen 121 kilometrelik Hisarönü-Ovacık kanalizasyon hattının yüzde 67’lik kısmı olan 88 kilometreyi tamamladıklarını söyledi.

MALİYETİ 62 MİLYON TL

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 62 milyon TL maliyetle gerçekleştirilecek olan projede, Hisarönü-Ovacık kanalizasyon hattında 88 kilometre şebeke imalatının yanı sıra proje kapsamında 3 adet atık su terfi istasyonunun 2’si, 3 bin 841 adet parsel baca imalatının 2 bin 17 adedi tamamlanırken, 3 bin 600 metre içme suyu imalatının da tamamlandığı belirtildi.

“BİRÇOK YERDEN KAYNAK YARATMA PEŞİNDEYİZ”

Uzun yıllar altyapı sıkıntısı yaşanmaması için projeleri hayata geçirmeye devam ettiklerini belirten Gürün, “İl genelinde çok büyük altyapı yatırımlarına ihtiyaç duyuyoruz. Bunun için uluslararası kredi kuruluşları da dahil birçok yerden kaynak yaratma peşindeyiz. Bulduğumuz kaynakları da önem sırasına göre tüm ilçelere yatırım olarak aktarıyoruz. Bu kapsamda başlattığımız Hisarönü-Ovacık kanalizasyon hattımızın 88 kilometresini tamamladık. 62 milyon liraya amal olacak olan alt yapı çalışmamız tamamlandığında Hisarönü-Ovacık bölgemizin alt yapı sorunu çözüme kavuşturmuş olacağız. Vatandaşlarımızın ve şehrimizin sağlığı için alt yapı yatırımları da büyük önem taşıyor. 13 ilçemizle birlikte aileyiz, birlikte Muğla’yız” dedi.