Fethiye’de yaşayan İngiliz çift: “Türkiye’de zengin gibi yaşıyoruz”

Muğla’nın Fethiye ilçesinde yaşayan Mick ve Trudie isimli İngiliz çift, TL’nin dolar, sterlin ve euro karşısında değer kaybetmesinin ardından Türkiye’de zengin gibi yaşadıklarını söylediler.

Muğla’nın Fethiye ilçesinde yaşayan ve Fethiyeliler tarafından “Mick amca ve Trudie teyze” olarak bilinen İngiliz çift, Youtube kanalları üzerinden gezi videoları paylaşarak yüzbinlerce insana ulaşıyor. Çiftin son videoları ise gezi videolarından biraz farklı oldu. Youtube’da yayınlanan videoda Mick, TL’deki düşüşü açıklarken, insanları Türkiye’de tatil yapmaya davet etti.

Videonun yayınlanmasının ardından VOA Türkçe’ye açıklamalarda bulunan çift, videonun amacının ‘Türkiye ekonomisine katkıda’ bulunmak olduğunu söyledi.

‘ZENGİN’ GİBİ YAŞIYORLAR

İngiltere’de kiraladığı evinden gelen sterlinle, Fethiye’de bir ‘zengin’ gibi yaşadığını söyleyen Mick, TL’nin son zamanlarda büyük oranda değer kaybetmesine ve Türk halkının bundan olumsuz etkilenmesine üzülerek insanları Türkiye’ye davet ettikleri bir video yaptıklarını söyledi.

“TÜRK HALKINA KATKIDA BULUNUN”

Mick videoda, “Türkiye her zaman paranızın karşılığını en çok alabildiğiniz bir tatil yeriydi ancak şimdi çok daha ucuz; gelin ve tatilinizi burada yapın, Türk halkına katkıda bulunun” ifadelerini kullandı.