Fethiye’de oynanan Play-Off maçında kavga çıktı

Seydikemer Belediyespor ile Ortaca Belediyespor arasında oynanan Muğla Süper Amatör Lig Play-Off sıralama maçı ardından kavga çıktı.

Muğla Süper Amatör Lig Play-Off sıralama maçında Seydikemer Belediyespor ile Ortaca Belediyespor karşı karşıya geldi. Fethiye Beşkaza Futbol sahasında oynanan müsabakanın 90’ıncı dakikasında gelen penaltı kararı sonrası Ortaca Belediyespor müsabakayı 1-0 galip tamamladı. Penaltı pozisyonuna itiraz eden Seydikemer Belediyesporlu futbolcular ve taraftarlar ile Ortaca Belediyesporlu futbolcu ve taraftarlar arasında çıkan sözlü tartışma arbedeye dönüştü.

Çıkan olaylara jandarma ekipleri müdahale ederken, Seydikemer Belediyesporlu taraftarların tepki gösterdiği hakemler sahadan jandarma korumasıyla çıkartıldı.

Ekiplerin uzun uğraşı sonucu taraflar güçlükle sakinleştirildi.

“TARAFTARLARIMIZ MÜSTERİH OLSUNLAR”

Seydikemer Belediyespor Başkanı Hasan Köymen müsabaka sonrası açıklamalarda bulundu. Köymen’in açıklamaları şu şekilde:

“Bugün oynadığımız Play-Off yükselme maçından 90+2 de, bitime sadece 1 dk kala olmadığına inandığımız bir penaltı yüzünden 1-0 mağlup ayrıldık. Futbolcularımın ve Osman hocamın verdiği onca emeğin bu şekilde sonlanması hepimizi elbette ki üzdü. Fakat taraftarlarımız müsterih olsunlar, hemen yarından itibaren gerekli görüşmeler yapılacaktır.
Bugüne kadar Seydikemer’imiz için ter akıtan, taşıdıkları formamızın hakkını veren ve kulüp tarihinde ilk kez bu heyecanı hepimize yaşatan tüm futbolcularıma ve Osman hocama çok teşekkür ediyorum.
Ama en büyük teşekkürüm büyük Seydikemer taraftarı sanadır. “