Fethiye’de depremzedeler için bilardo ve dart turnuvası düzenlendi

Çalış Çocuk Vakfı (Calis Children’s Charity – 3C’s) tarafından bölgedeki işletmelerin desteğiyle Kahramanmaraş depremlerinden zarar gören yurttaşlara destek olmak için bilardo ve dart turnuvası ve çekilişin yapıldığı bir etkinlik düzenlendi.

Muğla’nın Fethiye ilçesinde; Çalış Çocuk Vakfı (Calis Children’s Charity – 3C’s) tarafından bölgedeki işletmelerin desteğiyle 25-26 Şubat tarihlerinde Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerden zarar gören yurttaşlara destek olmak amacıyla etkinlik gerçekleştirildi.

Gönüllüler Harun Tahancı, Hasan Mete, Kadir Mete, Erdem Gökçe ve Erman Çaylı tarafından düzenlenen bilardo ile dart turnuvalarının ve çekilişlerin yapıldığı etkinlikte toplanan yardımlar, Çalış Çocuk Vakfı tarafından depremden zarar gören yurttaşlara ulaştırılacak.

“HERKES BU YARDIMLARA ELLERİNDEN GELDİĞİNCE DESTEK VERMEYE ÇALIŞTI”

Etkinliğin gönüllülerinden Harun Tahancı, Gündem Fethiye’ye yaptığı açıklamada; bölgede yaşayan İngiliz yurttaşların etkinliğe katkılarının çok yüksek olduğunu vurgulayarak, “Bu etkinlik aslında yaklaşık üç ay öncesine dayanan bir etkinlikti fakat depremden sonra biz iki bar olarak toplanıp böyle bir etkinlik planlamayı düşündük ve sağ olsun Fethiye ve Çalış bölgesinde yaşayan İngiliz arkadaşlarımız bizlere bu konuda gerçekten çok yardımcı oldu. Katılım gerçekten çok yüksekti. Gördüğünüz gibi herkes bu yardımlara ellerinden geldiğince destek vermeye çalıştı” ifadelerini kullandı.

“DESTEKLEYEN HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM”

Çalış Çocuk Vakfı’ndan Julie Talamantes ise, “Çekiliş bileti alan, çekilişe katılan ve destekleyen herkese çok teşekkür ederim” diye konuştu.

“KALBİNDEN GEÇEN HER ŞEYİ VERDİĞİNİZ ZAMAN YETİYOR”

Etkinliğin gönüllülerinden Erman Çaylı, deprem yardımlarının toplanması konusunda bir sinerji oluşturmayı amaçladıklarını ve bugün de bu konuda başarıya ulaştıklarını belirterek, “Depremin olduğu günden itibaren bütün dünya yardım etti. Bizim buradaki ortak amacımız şuydu; bir sinerji oluşturmaktı. Yani bir kişinin yüzde 100’ü ile değil de, 200 kişinin 300 kişinin yüzde 1’i ile bir sinerji yaratıp daha fazla katkı sağlamak istiyorduk. Bugün gerçekten bir amacımıza ulaşacağız ve gerçekten yerine gidecek yardımlar toplanmış olacak. Herkese de teşekkür ederim, destek verenlere. İlla ki 3 bin, 5 bin ya da 1 milyon vermek önemli değil. Kalbinden geçen her şeyi verdiğiniz zaman yetiyor. Dua etseler bile yetiyor. Aslında en önemli şey bu. Herkese katkıları için teşekkür ederim” dedi.

İki gün süren etkinliklerle elde edilen bağışlar ve işletmelerin katkılarıyla toplanan yardımın ise 30 bin TL’ye ulaştığı belirtildi.