Fethiye’de depremzedeler için “askıda sebze ve meyve” kampanyası

Muğla’nın Fethiye ilçesinde depremzedeler için “askıda sebze ve meyve” kampanyası başlatıldığı ve zabıta ofisinde toplanan sebze ve meyvelerin depremzedelere dağıtılacağı bildirildi.

Fethiye Belediyesi, Sabit Seyyar Pazarcılar ve Manavlar Odası, Ziraat Odası ve Fethiye Afet Gönüllüleri iş birliğinde “askıda sebze ve meyve” kampanyası hayata geçirildi.

Esnaf ve pazarda alışveriş yapan yurttaşların da destek verdiği kampanyada; üretici pazarı girişindeki zabıta ofisinde toplanan sebze ve meyveler, ilçede konaklayan depremzedelere dağıtılacak.

“TUTANAK TUTARAK DEPREMZEDELERE ULAŞTIRIYORUZ”

“Damlaya damlaya göl olur” felsefesiyle yola çıktıklarını belirten Afet Gönüllüleri sorumlusu Görkem Göktaş, kampanyanın sürdürülebilir olmasını amaçladıklarını, böylelikle birlik ve beraberlik içinde daha çok kişiye ulaşabildiklerini söyledi.

Yurttaşların bütçelerine göre yardım yapabilmesi için fırsat oluşturduklarını belirten kampanyanın gönüllü destekçisi Doğuş Çelik ise, “Vatandaşlar evine aldığı meyve ve sebzeden, afetzedelere de alarak bize teslim ediyor. Bizler de tutanak tutarak depremzedelere ulaştırıyoruz” ifadelerini kullandı.