Fethiye’de Çanakkale Zaferi dolayısıyla tören yapıldı

Muğla’nın Fethiye ilçesinde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini Anma Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Muğla’nın Fethiye ilçesinde ilk tören kaymakamlık binası önünde gerçekleştirildi. Fethiye Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ile Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Namık Ünal’ın Atatürk büstüne çelenk bırakmasıyla başlayan törende; şehit ve gaziler için saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu.

Şehit Uzman Jandarma Yasin Ağır’ın kardeşi Hüseyin Üveys Ağır tarafından ‘Çanakkale’, Gazi Metin Pehlivan’ın kızı Ada Pehlivan tarafından ise ‘Gazilerimiz’ isimli şiirler okundu.

Şehitleri unutmayacaklarını belirten Kıbrıs Gazisi Namık Ünal, “Türk milletinin tarihi insanlık tarihi kadar eskidir. Türkler bu zaman zarfında hiçbir milletin egemenliğinde kalmamışlardır. Büyük milletimizin bağrından büyük kahramanlar, çağ açıp, çağ kapatan dahiler, devlet kuran büyük insanlar çıkmıştır. Yakın tarihimizde Çanakkale destanı yazılmıştır. Düşman devletlerinin her türlü imkan ve gücüne karşı büyük komutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının etrafında yer alan Türk milleti ‘Çanakkale geçilmez’ destanını yazmıştır” diye konuştu.