Fethiye’de altyapı çalışmalarına başlandı

Fethiye Belediyesi, MUSKİ, AYDEM ve Telekomünikasyon şirketleri, İnönü Caddesi altyapı çalışmalarına başladı.

Muğla’nın Fethiye ilçesinde; Fethiye Belediyesi, MUSKİ, AYDEM ve Telekomünikasyon şirketleri, İnönü Caddesi altyapı çalışmalarına başladı. AYDEM tarafından yüksek gerilim, alçak gerilim ve aydınlatma tesisatlarının altyapıları, Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı MUSKİ ekipleri tarafından içme suyu ana hattı ve abonelik bağlantıları, Telekomünikasyon şirketleri tarafından ise internet altyapısı çalışmaları yapılacak.

Altyapı çalışmaları sonrasında Fethiye Belediyesi tarafından 1500 metrelik alanda sıcak asfalt (BSK) ve kaldırım işlemine başlanacak.

Çalışmalar sebebiyle, Muğla Makası mevkiinden itibaren trafik tek şeride düşürülürken, İnönü Caddesi’ndeki çalışmaların ardından Atatürk Caddesi’nde çalışmalara başlanacağı ifade edildi.

“ÖNCELİK ALTYAPI”

Konuyla ilgili açıklama yapan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Fethiye’mizin bu yollarının BSK sıcak asfalt yapılması için gerekli işlemleri yapacağız. Ama öncelik altyapı. Altyapımızla ilgili sıkıntılar var. MUSKİ, AYDEM ve tüm telekomünikasyon şirketleri altyapı için gerekli çalışmalara başlıyor” dedi.