Fethiye Kaymakamı’ndan Polis Haftası konuşması: “Zordur polis olmak”

Fethiye Kaymakam Vekili Alper Balcı, Türk Polis Teşkilatı’nın 177. kuruluş yıl dönümü ve Polis Haftası dolayısıyla düzenlenen törende konuştu.

Fethiye Kaymakam Vekili Alper Balcı’nın, Türk Polis Teşkilatının 177. kuruluş yıl dönümü ve Polis Haftası dolayısıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada; kendisinin de bir polis çocuğu olduğunu belirterek; polis olmanın, polis eşi olmanın ve polis çocuğu olmanın zor olduğunu ifade etti.

“ZORDUR POLİS ÇOCUĞU OLMAK”

Balcı konuşmasında, “Babam sayesinde 1987-1992 yılları arasında Siirt’te okudum. 1992-1997 arasında da Van’da okudum. Emniyet Teşkilatı Yönetmeliği’nde iki doğu yokken iki defa şark görevi yapan bir polis memurunun oğluyum ben. Zordur polis çocuğu olmak. Grup halinde okula gitmek terör bölgesinde. Hep beraber dayanışma içinde olmak doğuda. Polis çocukları birbirlerini kollarlar. Zordur polis eşi olmak. Annemden bilirim. Terör bölgesinde eşi görevdedir, komşusu görevdedir, polis çocuklarının hepsi hastadır. Hepsinin iğnesini annem yapar. Annem polis lojmanlarındaki tek hemşiredir. Yemek yiyemez çocuklarıyla. O kadar çok iğne talebi gelir ki annemin adı İğneci Şerife’ye çıkar. Zordur polis eşi olmak” dedi.

“TÜRK POLİSİ ŞEHİTLERİYLE BERABER YAŞIYOR”

Konuşmasında geçmiş yıllarda birlikte çalıştığı ve şehit olan polisleri anan Balcı, “Türk polisi şehitleriyle beraber yaşıyor arkadaşlar. Nasıl Ömer Halis Demir, Fethi Sekin ölüme bilerek gittiler. Bu arkadaşlar da gittiler. Bunlar da isimsiz kahramanlardı. Fethi Sekin, bir trafik polisi. Hiç beklemiyorsunuz değil mi? Yandan geçip gidebilirdi İzmir’deki adliyede. Geçmedi. Çekti silahını teröristlere. Bile bile ölüme gitti. Bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Atam Gazi Mustafa Kemal’in izinde olan Türk polisinin 177. yıl dönümünü kutluyorum. Gazilerimizi minnetle, şükranlarımı arz ediyorum” ifadelerini kullandı.