Fethiye, EMITT’te en iyi destinasyon seçildi

Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm Fuarı’nda (EMITT) Fethiye, son fuarda olduğu gibi bu yıl da “Bölgenin Havasını En İyi Yansıtan Stant” ödülüne layık görüldü.

Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm Fuarı, (EMITT) İstanbul TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’nde devam ediyor. Fuarın katılımcılarından birisi olan Fethiye, en son fuarda olduğu gibi yine “Bölgenin Havasını En İyi Yansıtan Stant” ödülüne layık görüldü.

BAKAN ERSOY, CHP’Lİ TORUN VE İBB BAŞKANI İMAMOĞLU ZİYARET ETTİ

Fethiye standını dünyanın birçok ülkesinden gelen üst düzey tur operatörleri ziyaret ederken, standın özel misafirleri de oldu. Bunlardan birisi eden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy olurken, diğerleri de CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu oldu. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca; Ersoy, Torun ve İmamoğlu’na tanıtım ve turizm çalışmaları hakkında bilgi verdi.

“FETHİYE KONAKLAMA AÇISINDAN BÜYÜK BİR İVME YAKALIYOR”

Fuar alanında konuşan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “2 yıl önce gerçekleşen fuarda en iyi destinasyon ödülünü almıştık. Bu yıl da turizm paydaşlarımızla birlikte büyük emek vererek kurduğumuz stant alanımızla çok iddialıyız. 2022 yılında Fethiye konaklama açısından büyük bir ivme yakalıyor. Mayıs ve Haziran rezervasyonları geçen yıla oranla büyük artış gösterdi. Geçen yıl pandemiye rağmen 600 bin yerli yabancı misafirimizi ağırlamıştık. Yeni sezonda bu sayıyı 1.5 milyona çıkarmayı hedefliyoruz. Özellikle dünyanın en büyük 2’inci uçuş pisti Babadağ’da 2021 yılında yapılan 167 bin uçuşla rekor kırdık, bu yıl hizmete giren teleferik ile uçuş rakamındaki beklentimiz 300 binin üzerinde. Fethiye standımız salon-3 / B-352 numaralı alanda alıyor” ifadelerini kullandı.

“BU ÖDÜLÜ FETHİYE HALKI ADINA ALIYORUM”

Fethiye’nin en iyi destinasyon seçilmesi ile ilgili de konuşan Karaca, “2 yıl önce en iyi destinasyon ödülünü Fethiye’ye layık görmüşlerdi. 2 yıl sonra Fethiye Belediyesi olarak bu fuar için hazırlanıyorduk. ‘Bölgenin havasını en iyi yansıtan stant’ ödülüne layık görüldük. Bu da ne kadar iyi bir iş çıkardığımızın göstergesi. Arkadaşlarımızın emeğine sağlık. Tüm STK’lara bizlere vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Bu ödülü Fethiye halkı adına alıyorum. Dünyaca ünlü tur operatörleri ile görüşmeler yapıyoruz. Sezonumuz çok iyi geçecek. Tekrar pandemi ile ilgili problem olmazsa turizm rekoru kırılacak” dedi.