Fethiye Belediyespor’da kritik viraj

Misli.com Türkiye Basketbol Ligi’nin 25’in haftasında Fethiye Belediyespor, Akran Gemlik’i konuk edecek. Ligin bitimine 6 hafta kala Fethiye Belediyespor’un küme düşme riskinin bulunmasının yanı sıra Play-Off oynama ihtimali de yer alıyor.

Misli.com Türkiye Basketbol Ligi’nde 24 hafta geride kaldı. Bitimine 6 hafta kalan ligde mücadele en üst seviyeye ulaştı. Türkiye Basketbol Ligi’nin 25’inci haftasına giderken, play off potasının son sırasında ve puan cetvelinin 9. sırasında yer alan Balıkesir Büyükşehir’in 10 galibiyeti bulunuyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi, TED Ankara Kolejliler, Akran Gemlik ve HDI Sigorta Antalya Güneşi’nin de yine Balıkesir Büyükşehir gibi 10 galibiyeti olmasına rağmen, bu takımlar averaj hesabı nedeniyle şimdilik play off grubunun dışında kalıyorlar. Sadece 1 galibiyet eksiğiyle, 9’ar galibiyeti bulunan Finalspor düşme hattında bulunurken, Fethiye Belediyespor ise düşme hattının hemen üstünde yer alıyor. 

Ligin 25’inci haftasında 3 Nisan Pazar günü saat 14.00’te Beşkaza Spor Salonu’nda düşme hattındaki en büyük rakiplerinden Bursa ekibi Akran Gemlik’i konuk edecek olan Fethiye Belediyespor’un ligden düşme tehlikesi devam ederken, takım istatistikleri arasında farkın düşük olması sebebiyle Play-Off oynama şansı da bulunuyor.

“6 HAFTA TÜM TAKIMLAR İÇİN ÇOK ZOR GEÇECEK”

Fethiye Belediyespor kaptanı Ogün Sevinç Fethiyelileri Akran Gemlik maçına davet ederek, “Türkiye Basketbol Ligi’nde normal sezonun önemli bir kısmını geride bıraktık. Takımımız içinde bulunduğu bazı maddi sıkıntılara rağmen elde ettiği 9 galibiyetle play off grubundan sadece 1 maç geride bulunuyor. Ama aynı zamanda düşme hattında yer alan Finalspor’un da 9 galibiyeti var. Dolayısıyla önümüzdeki 6 hafta tüm takımlar için çok zor geçecek” dedi.

“İKİLİ AVERAJI ELİMİZDE TUTMAK İSTİYORUZ”

Akran Gemlik’i ilk devredeki maçta Bursa’da 72 – 80 yendiklerini ifade eden Sevinç, “Burada da galip gelerek ikili averajı elimizde tutmak istiyoruz. Şu an 10 galibiyeti olan Gemlik kalan 6 haftada ligin zirvesindeki Samsunspor ve Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin yanı sıra, küme düşmeme mücadelesi veren HDI Sigorta Antalya Güneşi ile kendi evinde oynayacak. Bizden başka yine ligde zor günler yaşayan Finalspor ve ayrıca Play-Off potasında iyi bir kapmak isteyen Mamak Belediyespor ile deplasmanda karşılaşacaklar” ifadelerini kullandı.

“KAZANACAĞIMIZ 2 MAÇ BİZİ LİGDE TUTAR”

Kazanılacak 2 maçın Fethiye Belediyespor’u ligde tutacağını vurgulayan Sevinç, “Bizim kalan 6 maçımız ise Akran Gemlik haricinde, deplasmanda TED Ankara, Balıkesir Büyükşehir ve Sigortam.net, ayrıca içerde Ormanspor ve Konyaspor ile olacak. Normalde kazanacağımız 2 maç bizi ligde tutar. Alacağımız daha fazla galibiyet ve diğer maçların sonuçlarına göre ise Play-Off oynama durumumuz bile olabilir” dedi.

“FETHİYELİ TARAFTARLARI MUTLAKA TRİBÜNLERDE GÖRMEK İSTİYORUZ”

Akran Gemlik müsabakasında galip gelineceğine inandığını söyleyen Sevinç, “Dolayısıyla, Türk spor camiasının bilinen en ateşli taraftar gruplarından olan Fethiyeli taraftarları bu hafta mutlaka Beşkaza Spor Salonu tribünlerinde görmek istiyoruz. Onların maç boyunca sürecek destekleriyle ve tüm takım arkadaşlarımın mücadeleleriyle galip geleceğimize inanıyoruz” ifadelerine yer verdi.