Fethiye Belediyesi’nden mimar, inşaat mühendisi ve inşaat teknikerleri deprem bölgesine gitti

Fethiye Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Yapı Kontrol Müdürlüğü’nden mimar, inşaat mühendisi, inşaat teknikerlerinden oluşan 15 kişilik ekibin deprem bölgesinde hasar tespit çalışmalarına katılacağı bildirildi.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde gerçekleşen depremlerde şu anki verilere göre 36 bin 187 yurttaş yaşamını yitirdi.

Fethiye Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Yapı Kontrol Müdürlüğü’nden mimar, inşaat mühendisi, inşaat teknikeri ve şoförlerden oluşan toplam 15 kişilik ekibin, hasar tespit çalışmalarına katılmak üzere deprem bölgesine gönderildiği bildirildi.

Belediye binası önünden uğurlanan Fethiye Belediyesi ekipleri, Kahramanmaraş’a doğru yola çıktılar.

Ekiplerin, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda binaların, tam hasarlı, orta hasarlı ve sağlamlık durumuna bakarak, tespit çalışmalarında bulunacağı açıklandı.

Devletin bir kurumu olarak üzerlerine düşen görevleri yaptıklarını belirten Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Yaşadığımız bu zor günlerde, devletin bir kurumu olarak, üstümüze düşen görevleri yapıyoruz. Belediyemiz bünyesinde çalışan inşaat mühendisi, inşaat teknikeri ve mimar arkadaşlarımız, hasar tespit çalışmalarına katılmak için, afet bölgelerine hareket ettiler. Yolları açık olsun, Fethiye olarak yanlarındayız” ifadelerini kullandı.