Fethiye Belediye’sinden Çevre Eğitimi

Fethiye Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nce ilçede bulunan okullara çevre konulu eğitimler yapıldığını açıkladı.

Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “Çevre Koruma Konulu Eğitimler” Esenköy ve Bozyer İlköğretim Okulu’nda 111 öğrenci ve 4 öğretmene çevre koruma eğitimi verilerek başladı. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nden yapılan açılmada 2021-2022 eğitim öğretim yılı boyunca eğitimlerin ilçe de devam edilmesi hedeflendiği aktarıldı.

“ÇEVRESEL DEĞERLERİN KORUNMASINI ANLATMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Ayrıca; Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Selver Hatice Kabak eğitimlerle ilgili açıklama yaptı. Kabak, “Eğitimlerimizi ilçemizdeki 33 ilkokul ve 85 şube olmak üzere 2021-2022 eğitim öğretim yılı boyunca devam edecek şekilde planladık. Eğitimlerimizde çevresel değerlerin korunmasını, atıkların hayatımızda oynadığı büyük rolü, çevreci bir bireyin neler yaparak doğaya katkı sağlayabileceğini, enerji ve su tasarrufu gibi çeşitli konular üzerinde durarak anlatmaya çalışıyoruz. Sıfır Atık kapsamında evlerimizde ve okullarımızda yapılabilecek çalışmaları; çeşitli atıklarla ilgili bilgilendirmeler yaparak, yapılan bu çalışmalarla hava, su, toprak gibi doğal kaynaklarımızın korunmasına ne ölçüde katkı sağladıklarını görsellerle destekleyerek, çevre bilincinin oluşmasını ve duyarlılıklarının artmasını hedefliyoruz. Eğitimin öneminin ve çocuklarımızın kıymetinin bilinciyle çevresel faaliyetlerimize ve eğitimlerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Öğrencilerimize her zaman olduğu gibi bu sene de eğitim sonunda çeşitli çevre dostu hediyeler veriyoruz. Verilecek bu eğitimlerin her bir çocuğumuza katkı sağlaması dileğiyle, eğitim verecek çalışma arkadaşlarıma kolaylıklar diliyor, Milli Eğitim Müdürlüğümüze de verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.