Evinde elektrik akımına kapılan kiracı, ev sahibinden şikayetçi oldu

Muğla’nın Bodrum ilçesinde akımına kapılıp yaralanan kişi, ev sahibinin kendisine tuzak kurduğunu iddia ederek şikayetçi oldu.

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Akyarlar Mahallesi’ndeki bir kiralık evde yaşayan Ümit Arslan, evden dışarıya çıkarken açıkta bulunun elektrik kablosuna temas etti. Arslan, güvenlik önlemi alınmayan kablo sebebiyle elektrik akıma kapılarak yaralandı.

Arslan, komşularının ihbarıyla eve gelen 112 Acil Servis ekibi tarafından Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedavisinin ardından hastaneden taburcu olan Arslan, ev sahibinin kendisine tuzak kurduğunu ileri sürerek jandarmaya şikayette bulundu.

“ÇOCUĞUM KABLOYU TUTABİLİRDİ”

Arslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, ev sahibinin kendine evi boşaltması için ihtarname gönderdiğini ancak kira sözleşmesinin devam ettiğini öne sürerek, “Allah’tan ben buraya çoluk çocuğumla gelmedim. Çocuğum kabloyu tutabilirdi. Ben bunu yargıya intikal ettireceğim. Evde yapılan işlem, benim sınırlarım dahilinde yapılan bir işlem. Benim kira kontratım devam ediyor. Burada tadilat yapılacaksa bana bilgi verilmesi lazım” dedi.

KAÇAK ELEKTRİK KULLANIMI İDDİASI

Ev sahibinin avukatı Caner Ernez ise iddiaları reddederek, kiracı Arslan’a kira sözleşmesinin yenilenmeyeceği noter aracılığıyla bildirdiklerini belirtti. Ernez, “Buna rağmen evden çıkmayacağını belirtmiş ve bu sebeple tarafımızca tahliye davası başlatılmıştır. Mevcut halde kiracı tarafından kiralanan 1+1 evin elektrik aboneliği yoktur dolayısıyla yasal yoldan bu evde elektrik enerjisi bulunması mümkün değildir. Ayrıca müvekkil ev sahibi İstanbul ilinde ikamet etmekte olup şu an elektrik aksamı ile ilgili bir tadilat söz konusu değildir. Tahminimiz kiracı Ümit Bey kaçak yoldan elektrik elde etmek için elektrik tesisatı ile uğraştığıdır. Şikayet ve tazminat talebi hakkımızı saklı tutuyoruz” ifadelerini kullandı.