Erkan Şamcı yaşamını yitirdi

Fethiye’de yaşayan Ekolojik Yaşam Uzmanı Erkan Şamcı, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Şamcı, yarın son yolculuğuna uğurlanacak.

Fethiye’de yaşayan ve gündüz kuşağı programlarında verdiği kimyasaldan uzak, ekolojik ürün tarifleriyle bilinen Ekoloji Yaşam Uzmanı Erkan Şamcı, koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü Fethiye Devlet Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.

Şamcı’nın cenazesi yarın Fethiye Rıdvan Camii’nden kaldırılıp öğle namazı sonrası Çatalarık Mezarlığı’na defnedilecek.

Şamcı’nın eşi instagramdan yaptığı açıklamada, “Değerli eşim Erkan Şamcı, 4 Şubat 2022 tarihinde Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi pazar günü Fethiye’de Rıdvan Camii’nden kaldırılıp öğle namazını müteakiben Çatalarık Mezarlığı’na defnedilecektir. Başımız sağ olsun” dedi.

ERKAN ŞAMCI KİMDİR?

Erkan Şamcı, 1959 yılında Erzurum’da dünyaya geldi. Üniversiteye kadar olan eğitimini anadolunun farklı şehirlerinde tamamladı. 1984 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden mezun oldu. Ekolojik yaşam uzmanı, araştırmacı, aktivist, yazar, radyo ve TV programcısı kimlikleriyle tanınan Erkan Şamcı katıldığı televizyon programlarında doğal şampuan yapımından, biber ve domates yetiştirmeye, doğal bulaşık deterjanı yapımından çim döşeme ve ekme konularına kadar bilinmesi gerekenleri anlatmasıyla adını geniş bir kitleye duyurdu. Şamcı; TV360, 24 TV ve TRT’de program hazırlayıp sundu.