Engelsİzciler İnlice’de kampta

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği organizasyon dolayısıyla engelli öğrenciler Fethiye İnlice Plajı’nda 2 gece kamp yaptı.

Engelli öğrenciler Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği organizasyon ile Fethiye ilçesinde yer alan İnlice Plajında 2 gece kamp yaptı. 13 öğrencinin katıldığı kampta engelliler için film gösterimi, kamp ateşi, şarkı söyleme gibi farklı etkinlikler yapıldı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ait Menteşe, Milas ve Fethiye Kısa Mola Merkezleri’nde eğitim alan 13 engelli öğrenci, Fethiye İnlice Plajı’nda iki gece üç gündüz kamp yaptı. Kampta ilk gün kendi çadırlarını kurup obalara ayrılan Engelsİzciler, tüm gün grup çalışmaları ve deniz etkinlikleri yaptı. Ayrıca ilk günün akşamında “Buz Devri” filminin gösterimi yapıldı.

İkinci gün deniz etkinliği, kamp alanının temizliğini yapan izciler günün geri kalanını, grup etkinlikleri ve ateş gecesi hazırlıkları ile geçirdi. Akşam yemeğinden sonra İnlice plajında tatil yapan vatandaşlar çağırılarak, ateş gecesi gösterileri başladı. İzciler türküler söyleyip, dans gösterileri yaparak eğlenceli vakit geçirdi.

Kamp alanının temizliğinin ardından öğrenciler arkadaşlarına veda ederek kamp alanından ayrıldı.