Dolmuş şoförü inşaat işçisini kıyafeti yüzünden dolmuşa almak istemedi

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, bir dolmuş şoförü inşaat işçisini kıyafetleri kirli olduğu için dolmuşa almak istemedi: “Bu pantolonla bu koltuğa oturamazsın.”

Muğla’nın Bodrum ilçesinde akşam saatlerinde çalıştığı inşaattan çıkan işçi evine dönmek üzere Bodrum- Yalıkavak dolmuşuna bindi. Dolmuş şoförü, işçinin kıyafetleri kirli olduğu için dolmuşa almak istemedi. Dolmuş şoförü ile işçi arasında yaşanan tartışmaya diğer yolcular da dahil olarak şoföre tepki gösterdiler.

“BU PANTOLONLA BU KOLTUĞA OTURAMAZSIN”

 “Sen bu elbiseyle, bu pantolonla bu koltuğa oturamazsın. Oturamazsın” ifadelerini kullanan şoför, kendisine tepki gösterenlere ve olayı kayda alan Şeyma Şahin isimli yolcuya tepki gösterdi.

“BANA MEYDAN OKUYAMAZSIN”

Olay anında dolmuş şoförünün ifadeleri şu şekilde:

“O zaman diyeceksiniz ki bu koltuk kirli. Beni neden çekiyorsun? Allah Allah. Geldiğin zaman bu koltuk kirli dediğin zaman beni şikayet ediyorsun ama. Görüyor musun durduk yere savaş çıkardılar arabanın içinde. Sen neden çekiyorsun? Sen bak, indiririm aşağıya giderim polise. Sen habersiz video çekemezsin. Ayıp ya. Bana meydan okuma bak. Bana meydan okuyamazsın. Abi bak beni tahrik etme. Abi geçer misin yerine? O videoyu siler misin? Ben de gitmiyorum.”

BÜYÜKŞEHİR’DEN AÇIKLAMA: ŞOFÖR KARTI İPTAL EDİLDİ

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından olayla ilgili yapılan açıklamada, sürücünün Şoför Kartı’nın iptal edildiği belirtilerek, “Kentimizde faaliyet gösteren Özel Toplu Taşıma Aracında sürücü tarafından bir emekçimize gösterilen tepkiyi üzülerek takip ettik. Söz konusu araç ve sürücü Büyükşehir Belediye’miz bünyesinde bulunmamakla beraber denetim yetkimiz dahilinde sürücünün Şoför Kartı iptal edilmiş ve hakkında İdari işlem başlatılmıştır. Emeğe, emekçiye ve alın terine saygı önceliğimizdir” ifadeleri kullanıldı.

One thought on “Dolmuş şoförü inşaat işçisini kıyafeti yüzünden dolmuşa almak istemedi

Comments are closed.