“Dokuz Canlı” oyunu Milas’ta seyirci ile buluşuyor

“Dokuz Canlı” oyunu ile 12,13,14 ve 15 Nisan tarihlerinde Milas Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından sahnelenecek.

Tayfun Türkeli tarafından yazılan ve yönetmenliğini Berkan Cengiz’in üstlendiği “Dokuz Canlı” isimli tiyatro oyunu, Milas Belediyesi Şehir Tiyatrosu (MİŞTİ) tarafından 12,13,14 ve 15 Nisan tarihlerinde Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda sahnelenecek.

Hüseyin Yorulmaz, Özlem Cengiz, Nihal Alparslan, Murat Yıldırım, Ersin Öney, Emre Serin, Necati Eser ve İnan Aydoğdu isimlerinin oynadığı tiyatro oyununun yönetmen yardımcılığını İlkay Oral, Işık-Efek Mehmet Kaya üstlenirken; kostüm Ozi’nin atölyesi, dekor Ali Yıldırım ve afiş tasarımı ise Aslı Kaya tarafından gerçekleştiriliyor.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, ”Geçmişte Milas Şehir Tiyatrosu’nun kurucuları arasında olan biri olarak her zaman her koşulda sanatı ve sanatçıyı destekleyeceğiz. Milas Şehir Tiyatro’muz tarafından bir güzel oyunu daha Milaslı hemşehrilerimizle buluşturmanın mutluluğu içerisindeyiz. Çalışmalarda emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyor, tiyatro severleri  oyunumuzu izlemeye davet ediyorum” dedi.

Milas Belediyesi, şehir tiyatrosunu şu ifadelerle açıklıyor:

“1989 Mart ayında temelleri atılan, kuruluş amacının insanları Kültür ve Sanatın tüketicisi olmaktan çıkartıp bizzat üreticisi yapmak için yola çıkan ve  17 Mart 1990 tarihi itibariyle çalışmalarına başlayan Milas Belediyesi Şehir Tiyatrosu (MİŞTİ) 33 yıldır başarılı çalışmalara imza atıyor.”