“Cumhuriyet sana çok yakışıyor Fethiyem”

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yılı Muğla’nın Fethiye ilçesinde büyük coşku ile kutlandı.

Muğla’nın Fethiye ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yılı dolayısıyla birçok etkinlik düzenlendi. Yurttaşlar etkinliklere yüksek katılım gösterirken, bayram coşkusu Fethiye’nin dört bir yanına yayıldı.

Fethiye Şehir Stadyumu’nda gerçekleştirilen Cumhuriyet Bayramı kutlama törenine; Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat ve Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, öğrenciler ve yurttaşlar katılıdı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Cumhuriyet Bayramı’nın anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

Türk Hava Kurumu’nın paramator pilotlarının gösterisiyle devam eden kutlama töreni, halk oyunları ile davam edip tören geçişiyle sona erdi.

“AMACIMIZ CUMHURİYETİ YAŞAMAK VE YAŞATMAK”

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yıldönümü dolayısıyla Uno Club Fethiye tarafından organize edilen, Fethiye Belediyesi tarafından desteklenen Cumhuriyet Konvoyuna yoğun araç katılımı oldu. Konvoy motosikletli trafik ekipleri eşliğinde Çalış ve Sahil yolu boyunca devam etti. Sahil yolundan şehir merkezine geçen konvoyu yurttaşlar tarafından ilgiyle karşılandı.

Fethiye Belediye Başkan Vekili Oğuz Bolelli, “Yıllardır Uno Club’ın Cumhuriyet Konvoyu bir gelenek haline geldi. Her Cumhuriyet Bayramı’nda bu konvoyu düzenliyoruz. Bugün Cumhuriyetimizin 98. Yıldönümünü kutluyoruz. İnanıyorum ki, bu topraklarda Cumhuriyetimiz nice 98 yıllar varlığını sürdürecektir. Tüm Cumhuriyet sevdalılarının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Uno Club Fethiye Başkanı Yücel Özdemir yaptığı açıklamada, “29 Ekim Cumhuriyet kutlamasını biz 6 yıldır Fethiye’de geleneksel hale getirdik. Türkiye’de bu etkinliği yapan tek kulübüz. Amacımız cumhuriyeti yaşamak ve yaşatmak” ifadelerini kullandı.

CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜNE ÇOK SAYIDA KATILIM OLDU

Özgecan Anıtı’ndan başlayan Cumhuriyet yürüyüşüne; Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca başta olmak ilçe protokolü, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

Ellerinde Türk ve Atatürk bayraklarıyla yürüyüşe geçen yurttaşlar sahil bandı üzerinden Beşkaza Meydanı’na geldiler. Beşkaza Meydanı’nda ise C’NB ve Coverman grupları sahne aldılar.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Cumhuriyet sana çok yakışıyor, Fethiyem” ifadelerini kullandı.

2 thoughts on ““Cumhuriyet sana çok yakışıyor Fethiyem”

Comments are closed.