“Çocuk gözüyle Fethiye” fotoğraf yarışması sonuçlandı

Muğla’nın Fethiye ilçesinde düzenlenen “Çocuk gözüyle Fethiye” fotoğraf yarışmasında dereceye giren isimler belli oldu.

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında “Çocuk gözüyle Fethiye” fotoğraf yarışması düzenlendi.

İlçenin tarihi ve doğal güzelliklerini yansıtan fotoğraflar arasından dereceye girenler; FTSO Yönetim Kurulu üyesi Halil İbrahim Öztürk, fotoğraf sanatçıları Ömer Öner, Fatih Ülgen, FTSO Basın Yayın ve İlişkiler sorumluları Selda Oğuz ve Ergün Tos tarafından belirlendi.

İlkokul kategorisinde Ekin Yücel birinci, Eva Aylin Yeşil ikinci, Eymen Kazancı ise üçüncü olurken; ortaokul kategorisinde ise birinciliği Ekin Bağlıca, ikinciliği Sümeyra Berra Erol, üçüncülüğü Kaan Çidem’in fotoğrafı kazandı.

Yarışmadaki amacın çocukların ilgi alanlarını çeşitlendirmek, onlarla kucaklaşmak, Fethiye ve Seydikemer’in doğal güzelliklerini, tarihi ve kültürel değerlerini ön plana çıkarmak olduğunu belirten FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, “Yarışmaya katılan tüm fotoğraflar bizim için çok kıymetli. İncelediğimiz tüm fotoğraflar bize bir kez daha gösterdi ki çocuklarımız çok yetenekli. Güzellik algıları çok yüksek. Bölgemizin güzelliklerini bizim için ölümsüzleştiren çocuklarımızı canı gönülden tebrik ediyor, şimdiden tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Dereceye giren öğrencilere ödülleri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın kutlama programı kapsamında Beşkaza Meydanı’nda verilecek.