CHP’li Girgin Muğla’daki bir bakkalın isyanını meclise taşıdı

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Muğla’da bir bakkalın zamlar sebebiyle yaşadığı sorunları meclise taşıdı: “Artık bittik, tükendik.”

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak; Muğla’da bir bakkalın elektrik zamlarından sonra yaşadığı sorunları gündeme getirdi.

Konuşmasında bakkalın ifadelerine yer veren Girgin, bakkal esnafının artık kapanma düzeyine geldiğini ifade ederek şu ifadeleri aktardı:

“Benim mahallemdeki marketlerde, dolapların yüzde altmışı çalışmıyor. 6 bin TL fatura geliyor. Yazın tüm dolaplar çalışınca ve sıcak da eklenince 20 bin lira gelecek kesin. Bizleri bunları kaldıracak gücü yok. Mesela yazın benim köyümde çocuklar, şu durumda dondurma yiyemeyecek. Çünkü küçük bir bakkal olarak dolabı çalıştırma şansım yok. Bakkalımda sağlıklı hizmetler verebilmek için buzdolaplarının çalışması gerekiyor. Vitrindeki malların görünmesi için ışıkların yanması gerekiyor. Ancak zamlardan sonra elektrik paraları asla ödeyemem. Yazın çocuklarımıza soğuk meşrubat veremem. Bir ay gelin bizim dükkanda oturun, ondan sonra tekrar konuşalım. Artık bittik, tükendik. Elektrik zamları geri alınsın, geçinemiyoruz.”