CHP’li büyükşehir belediye başkanları Anıtkabir’i ziyaret etti

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün de aralarında yer aldığı 11 CHP’li büyükşehir belediye başkanı atanın huzuruna çıktı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün de aralarında yer aldığı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş başkanlığındaki CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanından oluşan heyet Anıtkabir’i ziyaret etti.

“Büyükşehir Belediye Başkanları Ankara Buluşması” kapsamında Ankara’da bir araya gelen belediye başkanları, Anıtkabir’i ziyaret ederek, Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı.

“GÖREV ALDIĞIMIZ KENTLER VE AYDINLIK GELECEĞİMİZ İÇİN HİÇ YORULMADAN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Heyet başkanı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

“Cumhuriyetimizin Aziz kurusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bugün 11 Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Ankara’ya gelerek bağımsızlık mücadelemizi başlattığınız günün 102. yıl dönümünde, manevi huzurlarınızda bulunmanın gururu içerisindeyiz. Aziz hatıranız önünde istiklalimizin ve istikbalimizin kenti, Başkentimiz Ankara’da büyükşehir belediye başkanları olarak bir kez daha söz veriyoruz, kimseyi ayırt etmeden, adalet ve hukuk çerçevesinde, kentlerimizi vatandaşlarımızın yaşamaktan mutlu olacağı, müreffeh, huzurlu ve uygar merkezler haline getirmek ilkemiz olacaktır. En büyük emanetiniz olan Türkiye Cumhuriyeti, görev aldığımız kentler ve aydınlık geleceğimiz için hiç yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Ruhunuz şad olsun.”

Yavaş başkanlığındaki heyet, daha sonra ikinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün kabrini ziyaret ederek, dua okudu.

Ziyaretin ardından sosyal medyadan bir paylaşım yapan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “Cennet vatana sevgimizle, gelecek güzel günlere inancımızla, heyecanımızla huzurundayız Atam” ifadelerini kullandı.

Ziyarette; Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş yer aldı.