CHP’den mülakat mağdurları için internet sitesi: Torpile Son!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu mülakat mağdurları için hukuksal destek verecekleri internet sitesine başvurmaya çağırdı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal paylaşım sitesi Twitter’da yaptığı açıklamada “Torpile Son!” isimli web sitesinin kurulduğunu açıkladı.

Kılıçdaroğlu, “Bu torpil işinin peşini bırakmayacağımı söylemiştim. KPSS’de yüksek puan alıp, sözlüde elenen gençlerimizi, bizden hukuksal destek almak üzere, bu siteye başvurmaya davet ediyorum.” dedi.

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin’de Twitter’dan mülakat mağdurlarına seslenerek torpileson.com sitesi üzerinden şikayetlerini iletebileceklerini söyledi:

“Sevgili Genç Kardeşim, Torpilliler yüzünden mülakatlarda elenerek geleceği çalınan yüzbinlerden biri olarak yalnız değilsin!.. http://Torpileson.com adresinden şikayetlerini bize iletebilirsin. Gelin hep birlikte torpile, kayırmacılığa son verelim. #TorpileSon diyelim”

“GELECEĞİNİ ÇALANLARA SESSİZ KALMA!”

İnternet sitesinin girişinde şu açıklama yapıldı:

“Geleceğini Çalanlara Sessiz Kalma!

Yıllardır hazırladıkları torpil listeleriyle, haksız mülakatlar ile geleceğini çaldılar. Sen okul sıralarında dirsek çürütürken, onlar senin emeklerini yok saydılar.

Senin ve binlerce arkadaşının mağduriyetine son vermek, yaşanan bu adaletsizlik ve haksızlık karşısında sana destek olmak için biz buradayız!

Hakkını yiyenlerden yargı önünde hesap soracak; torpile, kayırmacılığa son vereceğiz. Kamuya şeffaflığı getireceğiz.

Cumhuriyet Halk Partisi gelecek, bu düzen bitecek!”

NE OLMUŞTU?

Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) aldıkları yüksek puanlara rağmen mülakatlarda elenenler sosyal medyadan #mülakatahayır etiketiyle paylaşımlar yaparak duruma tepki göstermişti. CHP ve İYİ Parti milletvekillerinden mülakat mağdurlarına destek mesajları gelmişti.