CHP Gençlik Kolları’ndan “Askıda Bilet” kampanyası

CHP Gençlik Kolları, bayramda sevdiklerinin yanına gitmek isteyen üniversiteliler için “Askıda Bilet” kampanyası başlattı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gençlik Kolları, Ramazan Bayramı’nda sevdiklerinin yanına gitmek isteyen üniversite öğrencileri için “Askıda Genç Bilet” kampanyası başlattı.

Kampanya kapsamında, 18-25 yaş arası üniversiteli öğrenciler “Askıda Genç Bilet” kampanyasının internet sitesi üzerinden bilet talep edebilecek.

“ŞİMDİ MESAFELERİ DEĞİL, SEVGİYİ BÜYÜTME VAKTİDİR”

Kampanyanın ilk bağışçısı olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Gençlik Kollarımızın başlattığı Askıda Otobüs Bileti dayanışmasının ilk bağışçısı olmaktan mutluluk duyuyorum. Bayram kavuşmaktır, kucaklaşmaktır. Şimdi mesafeleri değil, sevgiyi büyütme vaktidir. Gelin, bayramda evine gidemeyen öğrenci kalmasın” dedi.

“UMUDU SEVGİYE ÇEVİRME VAKTİ”

CHP Fethiye Gençlik Kolları’ndan yapılan paylaşımda ise, “Bu bayramda üniversiteliler sevdiklerinden uzak kalmasın, büyüklerimizden ‘Nerede o eski bayramlar’ serzenişini yüz yüze duyabilelim diye: Mesafeleri kısaltan bir hareket; ‘Askıda Genç Bilet’ dayanışma ağımızı başlatıyoruz! Umudu sevgiye çevirme vakti” ifadeleri kullanılarak kampanyanın internet sitesi paylaşıldı.

“BİZİ DAYANIŞMA KURTARACAK GENÇLER”

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca da, CHP Fethiye Gençlik Kolları’nın paylaşımını retweetleyerek şu ifadeleri kullandı:

“Bayram buluşmaktır, barışmaktır, dayanışmadır, ailedir, mutluluktur. Bilet fiyatlarının cep yaktığı bu zor günlerde, bu kampanyanın anlamı ve önemi çok büyük. CHP Gençlik Kollarımızı tebrik ediyor ve sonuna kadar destekliyorum. Bizi dayanışma kurtaracak gençler.”