Büyükşehir’in Uluslararası Karikatür Yarışması’na başvurular başladı

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek olan, “eğitim” temalı uluslararası karikatür yarışmasının başvuruları başladı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü yapılacak olan uluslararası karikatür yarışmasının teması “eğitim” oldu.

Yarışmaya katılmak isteyenlerin, 21 Nisan 2023 Cuma günü mesai bitimine kadar “Muğla Büyükşehir Belediyesi 4. Uluslararası Karikatür Yarışması’’ başlığı ile sanatçının adı, soyadı, şehir ve ülkesini yazarak, [email protected] adresine e-posta göndermeleri gerekecek.

Yarışmaya katılacaklar, başvuru şartnamesine https://www.mugla.bel.tr/duyuru/mugla-buyuksehir-belediyesi-4-uluslararasi-karikatur-yarismasi-sartnamesi linkinden ulaşılabilecek.

Yarışmanın seçici kurulu; karikatürcüler Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Savaş Ünlü, Şevket Yalaz, Abdülkadir Uslu, Sarkis Paçacı, Ahmet Önel, Mehmet Selçuk, Muğla Büyükşehir Belediyesi Raportörü’nden oluşuyor.

YARIŞMAYA AMATÖR YA DA PROFESYONEL HERKES KATILABİLECEK

4. Uluslararası Karikatür Yarışması’nda;

-Birincilik Ödülü : 15 bin Türk Lirası

-İkincilik Ödülü : 10 bin Türk Lirası

-Üçüncülük Ödülü : 7 bin 500 Türk Lirası

-Mansiyon (3 Adet) : 5 bin Türk Lirası

-18 Yaş Altı (10-18) iki kişiye: 2 bin 500 Türk Lirası Özel Ödülü

-Necati Abacı özel ödülü : 3 bin Türk Lirası olarak belirlendi.

Amatör ve profesyonel herkesin katılabileceği yarışmada, seçici kurul 29 Nisan 2023 tarihinde toplanacak, sonuçlar ise 5 Mayıs 2023 tarihinde açıklanacak.