Büyükşehir’in “Kara Kış Desteği” 1904 aileye ulaştı

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi aileler için başlattığı “Kara Kış Destek Paketi” uygulaması kapsamında, 1904 aileye 2 milyon 94 bin 400 TL’lik destek verildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi aileler için “Kara Kış Destek Paketi” uygulaması başlatmıştı. Uygulama kapsamında Muğla’da ikamet eden ihtiyaç sahibi 1904 aileye ulaşıldı. Büyükşehir’in 2 milyon 94 bin 400 TL’yi bulan destek paketinin içeriğinde yakacak, gıda ve maddi yardımın yanı sıra; öğrencilere eğitim yardımı (burs, kırtasiye), üreticiler için fide, fidan, sokakta kalmak zorunda kalan vatandaşlarımızı için barınma desteği ve sokağa çıkmanın daha da zorlaştığı bu günlerde hasta, engelli, yatağa bağımlı vatandaşlar için evlerinde tedavi, küçük tadilat ve kişisel bakım ihtiyaçları da yer alıyor.

10 BİN 125 ÇUVAL YAKACAK YARDIMI YAPILDI

Ayrıca, “Kara Kış Destek Paketi” kapsamında Muğla Büyükşehir Belediyesi, uygulamanın açıkladığı Ekim ayından bu yana kadar 1018 aileye de 10 bin 125 çuval yakacak odun desteği sağladı.

“ELİMİZDEN GELDİĞİNCE BU DESTEKLEMELERİ YAPIYORUZ VE YAPMAYA DA DEVAM EDECEĞİZ”

Destek paketi hakkında konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “Mevsim şartlarının ağırlaştığı bu günlerde halkımızı kara kışın olumsuz şartlarından etkilenmemesi için desteklemeye çalışıyoruz. Özellikle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı kış şartlarına ezdirmemek için elimizden geleni yapıyoruz. Bildiğiniz gibi elektrik ve doğalgaza yapılan zamlar ile birlikte vatandaşımızın beli iyice büküldü. Bizler yerel yöneticiler olarak ancak belli noktalara kadar çalışmalar yapabiliyoruz. Vatandaşlarımızın yakacak, nakdi, sağlık ve sosyal olarak desteklenmesi için ürettiğimiz projelerle elimizden geldiğince bu desteklemeleri yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.