Büyükşehir’den kar mesaisi

Muğla Büyükşehir Belediyesi, kentin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı sebebiyle bölgede karla mücadele çalışmaları yaptı.

Tüm yurtta olduğu gibi Muğla’da da etkili olan kar yağışı; Menteşe’nin Sungur, Denizova, Derinkuyu, Yenibağyaka ve Kuyucak mahallelerinde etkili oldu. Yağış aynı zamanda Kavaklıdere merkez Nebiler, Ortaköy Yukarıyayla Çavdır, Çamlıbel, Köyceğiz ilçesi Otmanlar, Karaçam, Ula ilçesi Turgut, Çakmak, Fethiye ilçesi Karaağaç, Seydikemer ilçesi Söğütlüdere ve Milas ilçesi Çukurköy Mahallesi’nde yurttaşlara zor anlar yaşattı.

Büyükşehir ekipleri; Menteşe, Kavaklıdere, Ula, Seydikemer, Köyceğiz, Kavaklıdere, Fethiye ve Milas ilçelerinde Büyükşehir’in sorumluluğunda olan yollarda karla mücadele çalışması gerçekleştirdi. İl genelinde 30’dan fazla iş makinesi ve kar küreme araçları ile gece boyu çalışmalardevam ederken, ulaşıma açılan yollarda tuzlama çalışması yapıldı.

“HİÇBİR YOLUMUZ KAPALI DEĞİL”

Karla mücadele ekipleriyle birlikte sahada olan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “Kar yağışı bizi çok mutlu etti. Yağmurun az yağması nedeniyle su rezervlerimizde düşüşler vardı. Kar yağışları nedeniyle bir bakıma su rezervi almış oluyoruz. Kar yağışının yaşandığı ilçelerde çalışmalarımız devam ediyor. Kar yağışının yaşandığı yerlerde hiçbir yolumuz kapalı değil. Ekiplerimiz çalışmalarına devam ediyor. Ekipler bir yandan kar kürüme işlemlerini yaparken diğer yandan tuzlama çalışmalarını sürdürüyor. Herhangi bir olumsuzluk söz konusu değil. Kar yağan bölgelere Muğla’lılar çocuklarıyla akın etti. Çocuklarıyla birlikte karın keyfini yaşadılar. Bu kadar sıkıntılı dönemde böyle şeye de vatandaşların ihtiyacı varmış” ifadelerini kullandı.