Büyükşehir sporcusu Emircan Haney, Türkiye rekoru kırdı

Muğla Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü okçusu Emircan Haney, Antalya’da düzenlenen turnuvada 720 puan alarak Türkiye rekoru kırdı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Okçuluk Branşı sporcuları Antalya’da düzenlenen 2021 TSP-4 Açık Hava Türkiye Şampiyonası’na Antrenör Dr. Ejder Sözen yönetiminde katıldı. Muğla Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü okçusu Emircan Haney, 720 puan alarak Türkiye rekoru kırdı ve altın madalyaya uzandı.

Büyükşehir Belediyesi okçuları Hazal Burun, Songül Lök ve Emircan Haney İzmir’de düzenlenecek finallere katılmaya hak kazandı.

“BU BAŞARIYI DEVAM ETTİRMEK EN BÜYÜK AMACIM”

Rekortmen okçu Haney, “Çalışmalarımızın karşılığını alıyoruz. Türkiye rekoru kırdığım için mutluyum. Bu başarıda bize büyük desteği olan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Osman Gürün’e ve antrenörümüz Ejder Sözen’e sonsuz teşekkürler ederim. Bundan sonra da tüm şampiyonlarda göstermiş olduğum bu başarıyı devam ettirmek en büyük amacım” ifadelerini kullandı.

“SENİNLE GURUR DUYUYORUZ EMİRCAN”

Emircan Haney’i tebrik eden Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ise, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Seninle gurur duyuyoruz Emircan. Büyükşehir Belediyesi Sporcumuz Emircan Haney Antalya’da düzenlenen turnuvada 720 puan alarak Türkiye rekoru kırdı. Hedeflerini 12’den vuran Emircan Haney ve onun bugünlere gelmesinde büyük pay sahibi hocası Dr.Ejder Sözen’i kutluyorum” ifadelerine yer verdi.