Büyükşehir sel mağduru vatandaşlara yardım etti

Muğla Büyükşehir Belediyesi selden mağdur olan vatandaşlara eşya yardımı yaptı.

Muğla’nın Bodrum ve Marmaris ilçeleri geçtiğimiz hafta yoğun sağanak yağış ve dolunun etkisinde kaldı. Marmaris’te 2021 yılında metrekare başına 679 kilogram yağış düşerken, 9-13 Ocak tarihleri arasında 626 kilogram yağış düştü. Bodrum’da ise geçtiğimiz yıl metrekare başına 296 kilogram yağış düşerken 9-13 Ocak tarihleri arasında 262 kg yağış düştü.

VATANDAŞLARIN EŞYALARI YENİLENDİ

Aşırı yağışlar sel baskınlarına sebep olurken vatandaşların evlerindeki eşyalar zarar gördü. Muğla Büyükşehir Belediyesi vatandaşların talebi üzerinde, vatandaşların selde zarar gören eşyalarını yeniledi.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Bodrum ve Marmaris’te toplam sekiz çamaşır makinesi, dokuz buzdolabı, otuz altı halı, yirmi üç baza, beş bulaşık makinesi, yedi televizyon, iki fırın, üç soba, yirmi koltuk, on iki yatak, iki masa, iki elektrik süpürgesi, iki derin dondurucu, iki ocak, dört battaniye, iki elbise dolabı, iki yorgan, bir cep telefonu, bir klima, bir ısıtıcı, bir komindin, bir çekyat ve bir adet beşik dağıtıldı.

GÜRÜN: HER KOŞULDA VATANDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün bir açıklama yaparak her türlü zorluğu aşarken Büyükşehir Belediyesi olarak her koşulda vatandaşların yanında olduklarını söyledi. Gürün, “Muğla olarak ilk önce orman yangınlarını yaşadık. Şimdi de dolu ve aşırı yağmur yağışlarına maruz kaldık. Orman yangınları sonrasında mağdur olan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını ve taleplerini karşıladığımız gibi yağışlardan mağdur olan vatandaşlarımızın da tüm ihtiyaçlarını karşılamak için ilk günden bu yanan çalışıyoruz. Bizler bu şehri birlikte paylaştığımız vatandaşlarımızın her zaman yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Mutlu günlerde nasıl birlikteysek başımıza gelen olumsuzluklarda da birbirimize daha sıkı sarılıp daha büyük bir birliktelik örneği göstermeye devam edeceğiz” dedi.