Büyükşehir otobüs filosunu genişletiyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi; ulaşım ağını genişletmek, filosunu gençleştirmek ve sefer sayılarını arttırmak için 90 yeni otobüsü envanterine eklediğini açıkladı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım ağını genişletmek, filosunu gençleştirmek ve sefer sayılarını arttırmak için satın aldığı 90 adet yeni otobüsün teslimatı başladı.

SEFER SAYILARI ARTTIRILACAK

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Doğaya ve insana saygılı, son teknoloji ürünü otobüslerde, engellilerin rahat seyahat edebilmeleri için her türlü önlem alınmış durumda. Ayrıca egzoz gazı salınımı düşük seviyede olan araçlar tercih edilirken Muğla’ya daha iyi hizmet verilirken doğanın korunması konusunda da hassasiyet gösteriliyor” ifadeleri kullanıldı.

Büyükşehir Belediyesi’nin filosuna katılacak 90 aracın il genelinde ihtiyaç duyulan bölgelere gönderileceği ifade edilirken, sefer sayılarının da arttırılacağı vurgulandı.

BÜYÜKŞEHİR YÜZDE 106 KAR ETTİ

Ayrıca, ihalenin kur artışı öncesinde yapılması ve kur artışının fiyatları etkilememesi yönündeki çalışmalar nedeniyle bugünkü fiyatlara oranla Büyükşehir Belediyesi’nin yüzde 106 kar ettiği belirtildi.

“VATANDAŞLARIMIZA DAHA İYİ HİZMET VERECEĞİZ”

Muğla’nın coğrafi şartları sebebiyle ulaşım hizmetinin zor olduğunu belirten Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “Muğla’mız dağınık coğrafi şartları nedeniyle ulaşım hizmetinin zor olduğu şehirlerden biri. Ancak göreve geldiğimiz ilk günden bu yana ulaşım hizmetinin geliştirilmesi konusunda birçok farklı çalışma yaptık. Eski otobüsleri yenileyerek, engelli rampalı, modern 7/24 kamera ile izlenen güvenli ve teknolojik ulaşım araçları haline getirdik. Bu yenilenmeyi yaparken de Türkiye’de %96 dönüşüme ulaşarak en başarılı belediyelerden biri olarak örnek olduk. Ayrıca uyguladığımız projeler farklı kuruluşlar tarafından ödüllere layık görüldü. Bizim buradaki en önemli amacımız vatandaşlarımızın ulaşım hizmetinden sorunsuz olarak yararlanmasını sağlamak. En ücra noktadaki vatandaşımız dahi ulaşım hizmetinden yararlanmalıdır. Otobüs envanterimizi genişleterek hem vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vereceğiz hem de bu hizmetten yararlanma oranını ciddi olarak arttıracağız” dedi.