Büyükşehir Masa Tenisi Takımı Ege Bölge Şampiyonu oldu

Muğla Büyükşehir Belediyesi Masa Tenisi Takımı, Masa Tenisi Ege bölge Şampiyonası’nda birinci oldu.

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu tarafından düzenlenen Ege bölgesi yıldızlar takım yarışmaları Burdur’da yapıldı. Erkekler ve kadınlar olarak iki ayrı kategoride yapılan Masa Tenisi Ege bölge Şampiyonası’nda Muğla Büyükşehir Belediyesi takımı birinci oldu.

Ege bölge şampiyonasında birinci olan Muğla Büyükşehir Belediyesi erkek-kadın masa tenisi takımı, doğrudan Türkiye Şampiyonası finallerine katılmaya hak kazandı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü masa tenisi sporcuları il genelinde yapılan şampiyonada ikinci olmuş ve Yıldızlar Ege Bölge Şampiyonasına katılmaya hak kazanmıştı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi yıldızlar masa tenisi takımı erkeklerde 9 takım arasından Ege bölge şampiyonu olurken, İzmir’den Mavi Ege takımı ikinci ve Aydın’dan Söke Belediyespor üçüncü oldu. Yıldız Kadınlar masa tenisi ege bölge şampiyonasına 9 takım kalırken, Muğla Büyükşehir Belediyesi takımı ege şampiyonu oldu.

Denizli’den Tan Oyunları takımı ikinci ve Kütahya’dan Seramikspor ise üçüncü oldu.

TÜRKİYE ŞAMPİYONASI’NA KATILMAYA HAK KAZANDILAR

Burdur’da düzenlenen masa tenisi Yıldızlar Ege Bölge Şampiyonasında birinci olan Muğla Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü erkek-kadın masa tenisi takımı Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

Yıldızlar Masa Tenisi Türkiye Şampiyonasının tarihi Türkiye Masa Tenisi Federasyonu tarafından önümüzdeki günlerde duyuracak.