Büyükşehir gönüllü itfaiye teşkilatı kuruyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi, kenti doğal afetlere hazırlamak amacıyla gönüllü itfaiye teşkilatı kuruyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatı, il genelinde yaşanabilecek itfai olayları ve doğal afetlerde teorik ve uygulamalı olarak eğitimini almış ‘gönüllü’ yurttaşları bir araya toplayarak, kenti doğal afetlere hazırlamak amacıyla gönüllü itfaiye teşkilatı kuruyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, gönüllü itfaiyecilik yönergesinin hayata geçmesiyle çalışmaların hızlandığı, başvuruda bulunan gönüllülerin teorik ve uygulamalı eğitime tabi tutulacakları açıklandı.

Açıklamada, “Sınav ve eğitimlerden başarıyla geçen gönüllüler ‘Gönüllü İtfaiye Teşkilatına’ katılmaya hak kazanacaklar. Gönüllü itfaiyecilere katıldıkları çalışmalarda kullanılmak üzere özel giysiler ve malzemeleri ile kimlik kartlarının yanı sıra eğitim, tatbikat, kurtarma ve yangınlara katıldıkları sürece yeme, içme ve barınma giderleri Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığınca karşılanacak. Gönüllü İtfaiyeci olmak isteyen vatandaşlarımız, mugla.bel.tr/uploads/mevzuattr/9fbfbe22-0dda-4c35-99ee-7a673ea9b094_itfaiye%20yönergesi.pdf linki üzerinden, gönüllü İtfaiye Yönergesini indirip, şartlarının uygun olması halinde ekte yer alan başvuru formunu doldurarak en yakın İtfaiye Grup amirliğine başvurmaları gerekmektedir” denildi.