Büyükşehir Belediyesi deprem bölgesine altyapı tamiratı için ekip gönderdi

Deprem bölgesinde zarar gören altyapı sistemlerinin tamiratı için Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden 20 personel, 10 araç ve iki iş makinesinin Malatya’ya doğru yola çıktığı açıklandı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü’nden 20 teknik personelin deprem bölgelerindeki altyapı sistemlerinin tekrar kullanılabilir hale gelmesi için yola çıktığı bildirildi. Malatya’da görev yapacak olan teknik personelin 10 araç ve iki iş makinesi ile bölgedeki altyapının tekrar hizmete sunulabilmesi için çalışma yapacağı açıklandı.

MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, Genel Sekreter Yardımcısı Emin Madran, Ulaşım Dairesi Başkanı Emre Tümer, Fen İşleri Dairesi Başkanı Deniz Yaşar ve Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ünsal Paşalı’nın bölgeye giden ekip içinde yer aldığı belirtildi.   

909 BİNADA HASAR TESPİT ÇALIŞMASININ YAPILDIĞI AÇIKLANDI

Diğer yandan Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki uzman teknik ekipler beş grup halinde çalışmalarını sürdürürken, Kahramanmaraş’ın çeşitli bölgelerindeki binalarda incelemelerde bulunarak, buraların hasar tespitlerini yaptıkları açıklandı. Yapılan çalışmalar sonucunda bugüne kadar 909 binada hasar tespiti yapıldığı bildirildi.