Büyükler Türkiye Kupası Kürek Şampiyonası tamamlandı

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde düzenlenen Büyükler Türkiye Kupası Kürek Şampiyonası sona erdi. Kupayı Fenerbahçe kazandı.

Türkiye Kürek Federasyonu ile Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Köyceğiz Belediyesi’nin destekleriyle Köyceğiz Gölü Su Sporları Merkezi’nde Büyükler Türkiye Kupası Kürek Şampiyonası gerçekleştirildi. Yarışlarda, farklı kulüplerden 125 sporcu yarıştı.

Yarışlarda depremde hayatını kaybeden Adıyaman Gençlik ve Spor Kulübü’nün kürek sporcuları anılırken; sporcular, depremde hayatını kaybeden Mir Berke Mutlu, Halil İbrahim Elvermez, Mehmet Kadir Özbilgin ve Alper Efe Taştaş’ın isimlerinin verildiği kategorilerde yarıştı.

Fenerbahçe erkeklerde 860, kadınlarda ise 540 puan ile kupanın sahibi olurken, Galatasaray ise erkeklerde 746, kadınlarda 200 puan alarak ikinci sırada yer aldı.

“15 GÜN SONRA TÜRKİYE ŞAMPİYONASI VAR”

Kupayı Fenerbahçe’nin kazandığını belirten Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı Erhan Ertürk, çok güzel şartlarda ve güzel derecelerle şampiyonayı tamamladıklarını kaydederek, “Fenerbahçe, Galatasaray ile ciddi bir çekişme içindeler. 15 gün sonra Türkiye Şampiyonası var. Sporcular, eksiklerini gördü. Şimdi 15 gün kamp yapıp tekrar burada muhteşem bir mücadeleye sahne olacak şampiyonada yarışacaklar. Heyecanla onu bekliyoruz” diye konuştu.

Dereceye giren sporculara, düzenlenen törenle madalya ve kupaları verildi.